Спеціальні потреби

Брудні технологї, чи черговий конфлікт помаранчевих? 


Виборча кампанія в Україні почалась. Усі сумніви щодо цього розвіяв скандал, яких спалахнув навколо аудіозаписів розмови, яка буцімто відбулась між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко. Підслухана телефонна розмова “на підвищених тонах” з’явилася в Інтернеті.

Старт брудних виборчих технологій. Так розцінила лідерка БЮТ появу в Інтернеті запису її телефонної розмови з президентом. Вірніше, запису розмови, в якій фігурують голоси, дуже схожі на її власний і Віктора Ющенка.

Судячи з розміщеного в мережі звукового файлу, приводом для з’ясування стосунків між двома помаранчевими лідерами стало інтерв’ю Тимошенко для ВВС. За що президент на підвищених тонах докоряє соратниці, звинувачуючи у намаганні його здискредитувати і самій посісти президентство.

Такої розмови не було. Про це заявила сьогодні Юлія Тимошенко, відповідаючи на запитання журналістів. А появу “голосів” в Інтернеті пояснила початком виборчої кампанії:

“Це старт виборчої кампанії і старт брудних технологій. Сьогодні з президентом у нас є повне розуміння в усіх політичних питаннях, і я переконана, що ми далі будемо рухатися в політичній координації”.

Аналітики давно застерігали: нинішня кампанія може перевершити всі попередні за брудом та вигадливістю політтехнологічних спецоперацій. Як каже керівник Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, це почалося ще з операції “Цушко-герой”, стосовно можливого отруєння міністра-соціаліста. Новий же “касетний скандал” – справді знаменує старт виборчих змагань, погоджується з Тимошенко Карасьов:

“Говорячи про ці викиди компромату в Інтернет щодо Тимошенко і її можливих переговорів з Ющенком, то намагаються вбити клин між двома опозиційними силами – пропрезидентською силою “Наша Україна” і Блоком Юлії Тимошенко. Це роблять для того. щоб показати виборцю, що, як і раніше, помаранчева команда не має єднання, що йде гризня серед помаранчевих за майбутні посади, за майбутню першість, і показати на фоні монолітності іншої політичної сили, що діється у помаранчевих.

До речі, виборець, незважаючи на прихильність до помаранчевих сил, часто стає розчарованим через таке взаємопоборювання всередині помаранчевих і в 2006-му році багато хто не прийшов на виборчі дільниці. Можливо, є розрахунок на те, що так буде і на дострокових виборах”.

А тим часом, на думку політолога, незалежно від того, фальшиві записи чи автентичні, цей компромат перебільшує суперечності між двома помаранчевими лідерами, які діяли консолідовано у ході нинішньої політичної кризи.

Говорячи про інші можливі теми, на яких спекулюватимуть під час нинішньої кампанії, Карасьов прогнозує, що “фішками” політтехнологічних штабів можуть стати тертя між Луценком і Кириленком; компромат щодо роботи Луценка в МВС, а також нові героїчні сюжети навколо СПУ, аби підняти рейтинг партії, яка, за всіма соціологічними дослідженнями, наразі не проходить до парламенту.

XS
SM
MD
LG