Спеціальні потреби

Зникнення жінки-авіатора залишається загадкою


Другого липня 1937-го року у центральній частині Тихого океану під час спроби облетіти земну кулю безвісти пропала Амелія Ергард. Зникнення першої жінки-авіатора, яка перетнула Атлантику на літаку, залишається нерозгаданою таємницею навіть 70 років потому.

Відвідувачі Національного музею авіації та космонавтики у місті Вашингтон постійно розпитують про Амелію Ергард. Навіть 70 років після її зникнення, Амелію досі вважають найвідомішою жінкою-пілотом у світі.

Це був “золотий вік” авіації. Чоловіки, як Чарльз Ліндберґ, били рекорди. Однак Амелія Ергард вирішила довести, що вона може з ними конкурувати. П’ять років після того, як Ліндберґ перелетів Атлантичний океан, Ергард зробила те саме у літаку Локгід Веґа.

Екскурсовод Національного музею авіації та космонавтики у Вашингтоні Дороті Кокрейн зазначає:

“Амелія була першою жінкою, яка самостійно перелетіла Атлантичний океан 1932-го року. Вона взагалі зробила це другою у світі після Чарльза Ліндберґа, який зробив це 1927-го року. Вона пілот-рекордсмен і не лише серед жінок. Амелія першою у світі перелетіла з Гаваїв до Каліфорнії”.

У 1937 році Ергард вирішила стати першою жінкою, яка облетить земну кулю. Дороті Кокрейн каже:

“Вона хотіла зробити цей політ грандіозним, дослідницьким. У неї був новий літак, Локгід Електра, який мав багато різного нового обладнання. За цим польотом слідкував цілий світ. Амелія летіла екватором, а це найдовший шлях навколо світу”.

Ергард та її штурман Фред Нунан подолали 46 тисяч кілометрів свого маршруту і залишалося лише два таких відрізки. Вони летіли з Лае, Нова Гвінея на острів Гоуленд, це відстань 41 кілометр. Охорона берегової лінії США була недосяжна.

Дороті Кокрейн: “Її останнє повідомлення було: “Я біля вас. Я над вами, але я вас не бачу. Я рухаюся маршрутом біля острова Гоуланд”. Сигнал був сильним. Вона буля біля острова, але ми її не знайшли”.

Після безрезультатних пошуків літак і екіпаж було оголошено зниклими без вісти. Було багато різних чуток. Ця історія і досі залишається однією з найбільших таємниць у світі. Всі місця, де вона могла сісти, було оглянуто. Єдине місце, де щось можна знайти – це 27 тисяч кілометрів на дні Тихого океану неподалік від острова Гоуленд. До того, як що-небудь буде знайдено, зникнення Амелії Ергард залишатиметься таємницею.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG