Спеціальні потреби

Пам’ятник Катерині Другій розпалив протиріччя в Одесі


Лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок пообіцяв активізувати протести, щоб не допустити відновлення в Одесі пам’ятника Катерині Другій. За його словами, незважаючи на вже ухвалене рішення міської ради, “його політична сила буде робити все можливе, щоб не допустити увічнення людини, яка нищила все українське”.

Олег Тягнибок заявив: “ Можу провести певні історичні паралелі. Цариця Катерина Друга ліквідувала гетьманство так само як нинішні антиукраїнські сили хочуть ліквідувати інститут президентства в Україні. Катерина Друга ліквідувала Запорізьку Січ так само як зараз антиукраїнські сили представлені у міській владі Одеси хочуть принизити Україну і, щоб вдогодити господареві у Москві, зробити з неї другу Югославію, чи розділити її на різні шматки. І нарешті… Катерина Друга запровадила в Україні кріпацтво. Так само вони сьогодні хочуть українців перетворити у таких собі кріпаків. Проти цього ми протестуємо”.

На його думку, відновлення пам’ятника Катерині Другій в Одесі “буде демонстрацією приниження гідності української нації. Це є намагання посварити різні регіони України”.

Лідер об’єднання “Свобода” запевнив, що протести проти намірів міської влади триватимуть: “Ми готові йти на найрадикальніші кроки і не допустимо будівництва цього пам’ятника в Одесі. Це можуть бути голодування, пікети, радикальній людський революційний протест”.

Історик Олег Олійників теж засудив ухвалене міською радою рішення “Про порядок реконструкції Катерининської площі”:

“Я вважаю це темними і необдуманими планами, прагненням будувати не нову Українську державу, а відновлювати Російську імперію. Маємо вшановувати героїв перш за все Української держави, а не царів чи цариць”.

Голова Одеської міської організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” Валерій Федоренко назвав нинішні плани міської влади знущанням на українцями:

“Я знаю, що міська влада відмовилася відзначати 100-річчя від дня народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича, аргументуючи тим, що це неоднозначна подія, яка може викликати протистояння. Для чого ж тоді відновлювати пам’ятник Катерині, який теж викликає протистояння?”.

Міський голова Едуард Гурвіц висловив незгоду із заявами представників різних політичних партій і рухів, мотивуючи відновлення пам’ятника збереженням історичної цінності міста:

“Мова йде виключно про наше прагнення відтворити історичне обличчя міста. Пам’ятник, який по-варварськи знищили більшовики, встановлений саме на честь засновників Одеси. Ці люди зробили для нашого міста надзвичайно багато. Там справді є і Катерина Друга. Але, там є і граф Потьомкін, і Йосиф Дерібас, і Франц Сент Деволан.

Пам’ятник засновникам Одеси є і великою художньою цінністю. Він буде відновлений таким, яким стояв на площі до знесення багато років тому. Я переконаний, що виступати проти відтворення історичного обличчя Одеси є величезною помилкою”.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG