Спеціальні потреби

Зимові Олімпійські ігри-2014 відбудуться в Сочі


Міжнародний олімпійський комітет під час зустрічі в Гватемалі оголосив рішення про те, що наступні зимові Олімпійські Ігри відбудуться в російському місті Сочі. Це право також виборювали австрійський Зальцбург та південно-корейський Пхенчхан. У результаті таємного голосування місто Сочі таки стало господарем ігор. Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роге:

“Міжнародний олімпійський комітет має честь оголосити, що право на проведення наступних 22-их олімпійських ігор в 2014-му році надається місту Сочі”.

Російська делегація не стримувала своїх радощів. Олімпійський чемпіон із фігурного катання Євгеній Плющенко:

“Чудово, чудово. Це як виграти Олімпійські ігри. Я знаю, що це означає для мене. Це – майбутнє для моєї країни, для Росії”.

Мешканці Сочі чекали рішення на центральній площі міста, де в четвер рано-вранці зібралося близько 50 тисяч людей. Більшість споруд, необхідних для проведення ігор, в Сочі ще потрібно збудувати. Але це росіяни трактують як перевагу – адже вони зможуть підготувати до ігор найсучаснішу інфраструктуру. На розвиток регіону уряд Росії планує витрати 12 мільярдів доларів.

Президент Російської Федерації Володимир Путін зазначає: “Це, безперечно, підтримка з боку однієї з найавторитетніших та незалежних міжнародних організацій – Міжнародного олімпійського комітету. Вибір на користь Сочі та підготовка до Олімпійських ігор слугуватимуть величезним стимулом для розвитку Півдня Росії. Я повністю переконаний, що ми здатні провести Олімпійські ігри на найвищому рівні”.

А південні корейці не приховували свого розпачу. Деякі мешканці, міста, що розташоване неподалік кордону з Північною Кореєю, навіть кажуть, що їхній програш може негативно вплинути на процес об’єднання двох Кореї. Але більшості просто сумно. Бо ще в червні комісія МОК дала заявці Пхенчхану блискучу оцінку.

XS
SM
MD
LG