Актуально
Вашингтон та Київ обговорили питання Україна-НАТО (ВІДЕО)
Сьогодні виповнюється 10 років з дня підписання Хартії Україна –НАТО. Вашингтон та Київ вирішили відзначити цей день відеодискусією через океан у якій взяли участь урядовці та представники громадських організацій обох країн. З американського боку дискусію організувала Атлантична Рада США.
Відкриваючи дискусію заступник державного секретаря США Дейвид Креймер високо оцінив рівень партнерства України з НАТО, яке на думку американського урядовця є важливим для збереження безпеки у Європі та Світі загалом:
“Партнерство з Україною, на нашу думку, віддзеркалює ключову важливість України, її місце у Європі. Сполучені Штати зацікавленні у тому, щоб Україна досягла успіху, і ми думаємо, що взаємини з НАТО є механізмом, який може допомогти Україні стати успішною”.
Посол України у США Олег Шамшур у свою чергу наголосив на тому, що
партнерство України та НАТО мало позитивний ефект на розвиток стосунків між обома сторонами. На думку посла, у результаті партнерства з НАТО Україна виграла у багатьох аспектах:
“Такі аспекти, як поділ демократичних цінностей, які сповідує євроатлантична спільнота, внесок у розвиток та покращення суспільних взаємин, економічні реформи та такі більш явні речі як реформа військового сектора та реформа системи безпеки”.
Хоча за півтори години, які тривала дискусія, сторони не встигли обговорити багато питань взаємин України з НАТО, на думку організаторів, така відеоконференція є ефективним засобом налагодження контакту між сторонами.
Президент Атлантичної Ради Фредерік Кемп зазначив: “Що ми можемо робити, так це використовувати технології, щоб зблизити українців та американців. Складно літати через океан кожного разу, коли ви хочете зустрітися. Це дуже дорого. А відеоконференція це якраз така річ, коли ви можете розмовляти один з одним в режимі прямого ефіру і, як ви бачили, це спрацювало. Ви пізнаєте один одного таким шляхом і можете спілкуватись частіше, заміть того, щоб літати через океан”.
Учасники дискусії висловили бажання проводити такі конференції частіше, фокусуючи увагу на окремих аспектах стосунків України з НАТО. А організатори висловили готовність проводити подібні відеодискусії у майбутньому.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум