Спеціальні потреби

Світовий Банк про урядування та антикорупцію у світі


Світовий Банк оприлюднив масштабне дослідження під назвою “Урядування і антикорупція у світі”, яке аналізує діяльність у цій сфері урядів 220 країн за період з 1996-го до 2006-го року. Прогнозують, що майбутні суми допомоги та кредитів буде визначати те, наскільки ефективно країна покращує свою систему урядування і бореться з корупцією.

Відповідно до результатів досліджень, велика кількість країн досягла значних успіхів у боротьбі з корупцією та покращенні урядування за останні 10 років. Найкращий, майже стовідсотковий результат за всіма шістьма показниками отримали Данія та Фінляндія. Серед країн, що розвиваються, Сербія та Словаччина показали найкращу динаміку покращення ситуації.

Україну автори дослідження помістили не у східноєвропейську групу, а в компанію країн колишнього СРСР. У порівнянні з ними Україна має найкращий результат за показником відкритості та доступності до органів влади. Вона є серед лідерів у таких питаннях як: ефективність дій влади, якість норм та законів і боротьба з корупцією. Лише за показником політичної стабільності Україна опустилася до середини групи.

Варто зазначити, що незважаючи на непогані показники у групі країн колишнього СРСР, Україна значно відстає від інших країн Східної та Західної Європи у питаннях якості урядування та боротьби з корупцією.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG