Спеціальні потреби

Актуально

Світовий банк хоче повернути довіру клієнтів

Світовий банк, який створено за участі 180 країн і штаб-квартира якого у Вашингтоні, є найбільшою світовою організацією, що бореться з бідністю. Але останнім часом навколо нього вирують скандали і навіть президент банку залишив свій пост під тиском працівників банку та громадськості. Сьогодні банк критикують з усіх сторін, називаючи його політику на ниві боротьби з бідністю та корупцією не надто ефективною.

Антиглобалісти вже давно не залишають Світовий банк у спокої, називаючи його агентом капіталізму, знаряддям в руках великих корпорацій. Заснований наприкінці Другої світової війни, Світовий банк виділяє приблизно 20 мільярдів доларів щороку для країн, що розвиваються. На сьогодні це найбільший донор Африки. Зараз банк перетворився на величезну організацію, в якій працює 10 тисяч працівників. Критики говорять, що банк втратив свій фокус, він занадто великий і намагається зробити занадто багато.

Колишній керівник відділу банку в Центральній Азії Денніс де Трей зазначає: “Нічого поганого з Банком не станеться, якщо скоротити кількість його працівників на 40%. Банк просто занадто великий. І поки він такий великий, він завжди знаходитиме шляхи, щоб наймати всіх цих людей”.

Банк критикують за його млявість у боротьбі з корупцією і підтримці сумнівних лідерів деяких країн. Хоча саме з цим обіцяв боротися попередній президент банку.

Професор нью-йоркського університету Вільям Істерлі зауважує: “Допомога банку, що надійшла найбільш корупційним країнам фактично збільшилася протягом періоду, в який звучало найбільше риторики про боротьбу з корупцією. Виходить, що Світовий банк говорить одне, а робить протилежне”.

Деякі незалежні експерти твердять, що 44 країни, які позичають у Банку – є надзвичайно корумпованими. А деяким країнам з середнім рівнем розвитку, таким наприклад, як Китай, потрібно взагалі припинити надавати допомогу.

Роберт Зеллік, який замінив на посаді президента Світового банку Пола Фульфовица, поставив перед банком завдання більш чітко сформулювати свою місію і повернути довіру клієнтів і працівників банку, а також збільшити надходження від багатих країн.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG