Спеціальні потреби

Актуально

Померла колишня Перша леді США Лейді Бирд Джонсон

Учора померла колишня Перша леді США Лейді Бирд Джонсон. Їй було 94 роки. Представник сім’ї повідомив, що вдова по президенту Линдону Джонсону померла у своєму домі в місті Остин штат Техас. Лейді Бирд Джонсон залишила по собі спадщину жінки, яка не лише підтримувала свого чоловіка в його політичній кар’єрі, але і виявила особисту гідність та грацію перед лицем трагедії.

Клавдія Алта Тейлор народилася 22 грудня 1912 року, а прізвисько одержала ще як немовля, коли медсестра сказала, що вона така красива як “Лейді Бирд”, в перекладі “сонечко”.

Донька власника ранчо студіювала мистецтво і журналістику в Техаському університеті і закінчила його 1934-го року. Того самого року вона познайомилась з Линдоном Джонсоном, а невдовзі вони одружилися.

Пані Джонсон віддають належне за те, що вона переконала свого чоловіка
підтримувати програму сприяння розвитку дитини і брала участь разом з ним у політичній кампанії для підтримки окресленої ним програма “Війна з убогістю”.

Лейді Бирд Джонсон 22 другого листопада 1963-го року їхала разом зі своїм чоловіком – тоді віце-президентом – в автоколоні в Далласі, штат Техас, коли таємний вбивця застрелив Президента Джона Кеннеді. Незабаром після цього вона стояла поруч з Линдоном Джонсоном, коли він у президентському літаку складав присягу на посту Президента Сполучених Штатів.

Роки президентства Линдона Джонсона були роками В’єтнамської війни, боротьби за громадянські права і неспокою в американському суспільстві. У той час його дружина зосереджувала свої зусилля на те, аби зробити Америку красивішою.

Линдон Джонсон помер 1973-го року, через чотири роки після того як закінчився його термін у Білому домі. Після смерті чоловіка Лейді Бирд Джонсон віддала себе справі захисту природного середовища.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG