Спеціальні потреби

Актуально

Думка дослідників: Світ став більш релігійним

Світ став більш релігійним, незважаючи на поширені, і в деяких країнах дедалі гірші порушення релігійної свободи. Про це свідчить висновок дослідження, проведеного незалежним дослідним центром Інституту Гадсона у Вашингтоні. Між іншим, у звіті вказується на зв’язок між релігійною свободою і економічним добробутом.

За висновками дослідного центру П’ю, кількість людей, які кажуть, що вірять у Бога, збільшилась за останні п’ять років на 5%. Теолог Майкл Новак зазначає:

“Релігійна свобода вважається першою і найглибшою з усіх свобод, бо вона вкорінена в глибину свідомості, можна сказати – в нутро людини. На неї не впливають ані уряд, ані суспільство”.

Одначе, результати дослідження, яке проводили у 102 країнах, свідчать, що у світі сьогодні свобода релігії дедалі обмежується.

Головний автор звіту під назвою “Релігійна свобода у світі” Пол Маршал пояснює це так:

“Якщо визначити категорії держав, що є найбільшими порушниками, то вони, скоріш за все, комуністичні (Північна Корея, Китай), націоналістичні (Бірма, Еритрея) або радикально ісламістські, наприклад Іран та Саудівська Аравія”.

Маршал зазначає, що найбільш репресивним щодо релігійної свободи регіоном у світі є Близький Схід. Дедалі більшою загрозою там стає мусульманський фундаменталізм. З країн, де провели дослідження, найкращу репутацію щодо пошанування свободи релігії мають Естонія, Угорщина, Ірландія і Сполучені Штати.

Західна Європа вважається одним із найвільніших регіонів світу. Однак, згідно із звітом дослідження, становище там погіршується. Більшість європейських країн здобули менше балів на шкалі релігійної свободи, ніж на шкалі громадянських свобод загалом.

Браєн Ґрим – науковий співробітник Форуму П’ю в питаннях релігії і громадського життя.

Теодор Малок з Інституту Духовного підприємництва вказує на прямий зв’язок між доброю релігійною політикою, доброю економічною політикою і добрими економічними наслідками:

“Тепер у нас є доказ, що закриті релігійні системи заважають економічному розвитку, фактично перешкоджають економічному зросту. Країни, в яких найменше релігійної свободи, мають найменше економічної свободи, відстають в економічних правах”.

Існує прямий зв’язок між свободою релігії та іншими людськими правами. Країни, в яких шанують релігійну свободу, як правило не знають суспільного конфлікту. У них процвітає демократія.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG