Спеціальні потреби

Рішення Кремля знизило рівень довіри у світі


Подія, що сталася в суботу, дещо змінила звичні для американських новин останнього часу теми – війна в Іраку і майбутні президентські вибори. Заява російського Президента Володимира Путіна про вихід Росії з договору про звичайні збройні сили в Європі отримала жваве обговорення в ЗМІ. Протягом вихідних більшість провідних газет США прокоментували причини та наслідки такого рішення Путіна, коливаючись в оцінках від, мовляв, “нічого страшного в цьому немає”, до – “це початок нової холодної війни”.

Столична “Вашингтон Пост” зазначає, що, напевне, найбільше хвилюються через рішення Росії країни Східної Європи:

“Росія може тепер зосередити більше танків та інше важке озброєння на своїх західних кордонах. Офіційні особи Польщі, Естонії та інших сусідніх країн вже висловили своє занепокоєння відмовою Росії виконувати угоду”.

При цьому “Вашингтон пост” друкує думку військових аналітиків, які не вважають, що Росія проводитиме якісь масові передислокації військ. На думку експертів, вихід з договору, є радше символічним проявом незадоволення Росії планами США встановити елементи протиракетної системи у Східній Європі, а також бажанням продемонструвати, що Росія знову є потужною силою, з якою треба рахуватися.

“Нью-Йорк Таймс” додає до цього твердження ще й особисте бажання Володимира Путіна побудувати власний імідж сильного лідера, особливо напередодні президентських виборів, що заплановані в Росії на наступний рік.

У розширеній статті “Ескалація напруги” на цю тему, “Нью-Йорк таймс” говорить, що Білий дім серйозно ставиться до рішення Росії і висловлює своє занепокоєння, хоча сподівається, що це питання вдасться владнати протягом наступних трьох місяців, після яких рішення Путіна вступить у силу.

XS
SM
MD
LG