Спеціальні потреби

Актуально

Техногенну катастрофу у Львівській області локалізовано

“Другий Чорнобиль” – так із подачі віце-прем’єра Олександра Кузьмука спершу охрестили техногенну катастрофу на Львівщині. Втім, пізніше Кузьмук, який очолив групу з ліквідації наслідків аварії, забрав свої слова назад.

Наразі пожежу на залізниці, що сталася через займання цистерн із жовтим фосфором, повністю ліквідовано, – звітує Міністерство з надзвичайних ситуацій. Отруйні фосфорні хмари, які, за початковим прогнозом, могли накрити Львівську область і поширитись на Волинь, відповідно до пізніших повідомлень, вітром віднесло від населених пунктів у бік лісу. Як запевняє Мінохорони здоров’я, населенню Львівщини нічого не загрожує і потреби в евакуації нема. Водночас із Буського району – безпосереднього місця аварії – уже відселено 800 мешканців. Повідомляється про 14 рятувальників, що отруїлися випарами фосфору і були госпіталізовані у тяжкому й середньому стані. Інші джерела говорять про 20 потерпілих, включно з місцевими жителями.

Урядова комісія, створена для розслідування аварії, виключила можливість теракту. “Версію диверсії я не розглядаю”, – сказав гендиректор Укрзалізниці Володимир Козак на брифінгу у вівторок. Натомість називають три вірогідні причини: несправність колій, рухомого складу або порушення правил перевезення небезпечних вантажів.

А тим часом Президент України Віктор Ющенко дав урядові на ліквідацію наслідків аварії та притягнення винних до відповідальності десять днів. Про це йдеться в указі, виданому главою держави. Секретаріат Президента уже зажадав відставки міністра транспорту і зв’язку Миколи Рудьковського. “Надзвичайні пригоди на залізниці останнім часом почастішали”, – заявив глава Секретаріату Віктор Балога. “Життя і здоров’я людей не можуть бути заручниками непрофесіоналізму одного міністра”, – цитує Балогу прес-служба президента.

Нагадаємо: Катастрофа сталася у понеділок близько п’ятої вечора. На перегоні Ожидів-Красне Львівської залізниці зійшли з рейок і перекинулись 17 цистерн товарного потяга, що їхав з Казахстану до Польщі. 15 цистерн були завантажені жовтим фосфором, шість із них загорілися, а з двох стався витік отруйної речовини. Цього ж дня близько одинадцятої вечора пожежу вдалося погасити. Проте під час гасіння вогню утворилася хмара, в зону ураження якої потрапили 14 населених пунктів Буського району та окремі території прилеглих районів, де загалом проживає 11 тисяч осіб.

Смертельна доза жовтого фосфору становить одну десяту частку грама. Як зазначають експерти, нинішня спека здатна посилити дію отруйних випарів, спричинивши, крім ураження кісток та печінки, набряк легенів. А потрапляння сполук жовтого фосфору в грунтові води загрожує екологічним забрудненням великих територій.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG