Актуально
Наслідки отруєння фосфором - погляд експерта (ВІДЕО)
В Україні усі сили кинули на подолання аварії, яка спричинила викид фосору у довкілля. Міністерство транспорту та зв’язку повідомило про намір обмежити до 5-7 цистерн чи вагонів кількість одиниць рухомого складу із небезпечними вантажами, які перевозять через територію України.
Про наслідки отруєння фосвором для здоров'я людини в інтерв'ю “Голосу Америки” говорив професор університету Джорджа Вашингтона Ті Джідотті:
“Фосфор є отруйним для кожної клітини в тілі. Він діє на те, як клітини продукують енергію. У багатьох випадках жовтий фосфор подібний до ціаніду. В даній ситуації найбільшій ризик становить фосфор у повітрі. Мозок, нирки, серце – це найбільш уразливі до дії фосфору органи. Вражені люди матимуть біль голови, нерегулярне серцебиття, нудоту. Лікування – це по суті чекання, поки жовтий фосфор вийде з організму. Людина має отримати медичну допомогу для підтримки організму, поки з нього виходитиме фосфор. Існують різні ступені отруєння жовтим фосфором. Не всі випадки летальні. Це залежить від того, які кільість фосфору отримав організм”.
Професор зауважив, що безпечної норми жовтого фосфору в повітрі не існує. Його там немає бути взагалі. Що стосується ґрунту та води, то в цих випадках дія жовтого фосфору є менш катастрофічною:
“Це дуже нестійка речовина. За нормальних обставин існує певний процент фосфору в ґрунті, як правило, у формі фосфатів. Але той фосфор, що потрапить до ґрунту, швидко розпадеться на щось інше. Ні, земля не буде отруєна назавжди. Якщо невелика кількість фосфору потрапить у воду, то він дуже швидко перетвориться в іншу, безпечну форму. Але у момент реакції вироблятиметься чимало енергії”.
На думку Ті Джідотті, протягом кількох днів або тижнів, хімічний стан води та повітря в ураженій зоні повернеться до норми.
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum