Спеціальні потреби

Актуально

Наслідки отруєння фосфором - погляд експерта (ВІДЕО)

В Україні усі сили кинули на подолання аварії, яка спричинила викид фосору у довкілля. Міністерство транспорту та зв’язку повідомило про намір обмежити до 5-7 цистерн чи вагонів кількість одиниць рухомого складу із небезпечними вантажами, які перевозять через територію України.

Про наслідки отруєння фосвором для здоров'я людини в інтерв'ю “Голосу Америки” говорив професор університету Джорджа Вашингтона Ті Джідотті:

“Фосфор є отруйним для кожної клітини в тілі. Він діє на те, як клітини продукують енергію. У багатьох випадках жовтий фосфор подібний до ціаніду. В даній ситуації найбільшій ризик становить фосфор у повітрі. Мозок, нирки, серце – це найбільш уразливі до дії фосфору органи. Вражені люди матимуть біль голови, нерегулярне серцебиття, нудоту. Лікування – це по суті чекання, поки жовтий фосфор вийде з організму. Людина має отримати медичну допомогу для підтримки організму, поки з нього виходитиме фосфор. Існують різні ступені отруєння жовтим фосфором. Не всі випадки летальні. Це залежить від того, які кільість фосфору отримав організм”.

Професор зауважив, що безпечної норми жовтого фосфору в повітрі не існує. Його там немає бути взагалі. Що стосується ґрунту та води, то в цих випадках дія жовтого фосфору є менш катастрофічною:

“Це дуже нестійка речовина. За нормальних обставин існує певний процент фосфору в ґрунті, як правило, у формі фосфатів. Але той фосфор, що потрапить до ґрунту, швидко розпадеться на щось інше. Ні, земля не буде отруєна назавжди. Якщо невелика кількість фосфору потрапить у воду, то він дуже швидко перетвориться в іншу, безпечну форму. Але у момент реакції вироблятиметься чимало енергії”.

На думку Ті Джідотті, протягом кількох днів або тижнів, хімічний стан води та повітря в ураженій зоні повернеться до норми.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG