Спеціальні потреби

Ліки від куріння допомагають боротися з алкоголізмом


Алкоголізм – це проблема, від якої страждають у багатьох країнах світу. Всесвiтня організація охорони здоров’я повідомляє, що від алкоголю щороку помирають майже два мільйони людей, і ще 58 мільйонів страждають від різноманітних хвороб, пов’язаних з цією шкідливою звичкою. Проте нещодавні дослідження відкрили несподіваний побічний ефект від ліків, розроблених для того, аби допомогти курцям кинути палити. Як виявилося, ці ліки допомагають декому і подолати алкоголізм.

Чудо-таблетка називається Веренеклін, і її вже продають в аптеках Америки та Канади під торговою маркою Шантікс або Шампікс як засіб для боротьби з курінням. Ефекту цих ліків, як засобу проти алкоголізму на людях ще не випробовували. Але дослідження на щурах показало, що бажання вживати алкоголь у них зменшилося на 50%. Щурi також не поверталися до надмірного вживання алкоголю навіть після того, як їм припинили давати таблетки.

Таке зменшення потягу до алкоголю може стати ключовим фактором, щоб почати проводити досліди на людях. Адже звичайно люди повертаються до надмірного випивання після того, як їм припиняють давати всі інші відомі до цього часу ліки. Автор дослідження Селена Бартлет з Університету Каліфорнії каже:

“Існує небагато ефективних медичних препаратів, що лікують алкоголізм. Ми сподіваємося, що наші ліки забезпечать новий покращений метод боротьби з цією хворобою”.

Варенеклін вже більше року продають як засіб проти куріння. Селена Бартлетт вважає, що він допоможе також залежним від алкоголю. Оскільки між курінням і випиванням існує тісний зв’язок.

Приблизно 85% алкоголіків – курять. Дослідники сподіваються, що пацієнти зможуть приймати одну таблетку, щоб позбутися обидвох звичок. У ВООЗ говорять, що найбільший рівень зростання залежних від алкоголю спостерігається у країнах, що розвиваються. Тут додають, що часто проблеми з надмірним вживанням алкоголю виникають в країнах, де випивання ніколи не було частиною культурної самобутностi і люди не знають як з цим боротися.

Доктор Бартлетт вважає, що лікування препаратом Варенеклін буде успішним, оскільки він впливає на ту частину мозку, який відповідає за виділення допаміну – який, у свою чергу зменшує бажання пити. Але незважаючи на те, що ліки демонструють такі оптимістичні результати, їх ще не скоро почнуть продавати як засіб проти алкоголізму. І навіть коли почнуть, лікування цієї хвороби вимагатиме більше, ніж просто ковтнути таблетку.

XS
SM
MD
LG