Спеціальні потреби

Актуально

Ліки від куріння допомагають боротися з алкоголізмом

Алкоголізм – це проблема, від якої страждають у багатьох країнах світу. Всесвiтня організація охорони здоров’я повідомляє, що від алкоголю щороку помирають майже два мільйони людей, і ще 58 мільйонів страждають від різноманітних хвороб, пов’язаних з цією шкідливою звичкою. Проте нещодавні дослідження відкрили несподіваний побічний ефект від ліків, розроблених для того, аби допомогти курцям кинути палити. Як виявилося, ці ліки допомагають декому і подолати алкоголізм.

Чудо-таблетка називається Веренеклін, і її вже продають в аптеках Америки та Канади під торговою маркою Шантікс або Шампікс як засіб для боротьби з курінням. Ефекту цих ліків, як засобу проти алкоголізму на людях ще не випробовували. Але дослідження на щурах показало, що бажання вживати алкоголь у них зменшилося на 50%. Щурi також не поверталися до надмірного вживання алкоголю навіть після того, як їм припинили давати таблетки.

Таке зменшення потягу до алкоголю може стати ключовим фактором, щоб почати проводити досліди на людях. Адже звичайно люди повертаються до надмірного випивання після того, як їм припиняють давати всі інші відомі до цього часу ліки. Автор дослідження Селена Бартлет з Університету Каліфорнії каже:

“Існує небагато ефективних медичних препаратів, що лікують алкоголізм. Ми сподіваємося, що наші ліки забезпечать новий покращений метод боротьби з цією хворобою”.

Варенеклін вже більше року продають як засіб проти куріння. Селена Бартлетт вважає, що він допоможе також залежним від алкоголю. Оскільки між курінням і випиванням існує тісний зв’язок.

Приблизно 85% алкоголіків – курять. Дослідники сподіваються, що пацієнти зможуть приймати одну таблетку, щоб позбутися обидвох звичок. У ВООЗ говорять, що найбільший рівень зростання залежних від алкоголю спостерігається у країнах, що розвиваються. Тут додають, що часто проблеми з надмірним вживанням алкоголю виникають в країнах, де випивання ніколи не було частиною культурної самобутностi і люди не знають як з цим боротися.

Доктор Бартлетт вважає, що лікування препаратом Варенеклін буде успішним, оскільки він впливає на ту частину мозку, який відповідає за виділення допаміну – який, у свою чергу зменшує бажання пити. Але незважаючи на те, що ліки демонструють такі оптимістичні результати, їх ще не скоро почнуть продавати як засіб проти алкоголізму. І навіть коли почнуть, лікування цієї хвороби вимагатиме більше, ніж просто ковтнути таблетку.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG