Спеціальні потреби

Конституційний Суд пішов у відпустку у повному складі


Конституційний Суд почав розглядати, чи законний третій указ президента про припинення повноважень Верховної Ради. Про це повідомив його голова Андрій Стрижак. За його словами, депутатське подання про неконституційність дострокових виборів проходить процедуру попереднього вивчення і поки що не передавалося на розгляд судівської колегії. Саме вона має вирішити, чи варто займатися цим питанням.

Однак рішення у цій справі навряд чи з’явиться принаймні до кінця серпня. Адже відучора усі судді одночасно пішли у відпустку, яка триватиме до кінця серпня. Отже не виключено, що розгляд цього суперечливого питання може початися у розпал виборчої кампанії, а вердикт суду буде взагалі після оголошення результатів голосування.

Не побільшало ясності і в питанні персонального складу Конституційного Суду. Днями двоє його звільнених членів домоглися відновлення на посадах. Один із них – президентський висуванець Петро Стецюк. Його усунула Верховна Рада, однак Оболонський суд скасував постанову парламенту.

Аналогічного рішеня тільки у Шевченківському райсуді домаглася і Сюзанна Станік, яку за підозрою у корумпованості звільнив президент. У його Секретаріаті назвали цей вердикт “замовним”. Щоправда керівник Конституційного Суду Андрій Стрижак уникає різких заяв:

“Про рішення Шевченківського суду я знаю не більше, ніж ви. Але хотів би сказати: для того, щоб коментувати потрібно, щоб ми почитали з яких мотивів суд визнав нечинним указ про звільнення Сюзанни Станік. Якщо воно постановлено відновідно до Конституції, рішення судів є обов'язковими для виконання і ми будемо його виконувати коли отримаємо”.

У той же час у президентському Секретаріаті вже заявили, що подадуть апеляцію на рішення про відновлення пані Станік на посаді. Його вважають незаконним, оскільки справу звільненої за порушення присяги судді розглядали не за місцем її проживання, як цього вимагає закон.

XS
SM
MD
LG