Спеціальні потреби

USAID відзначила 15-ий ювілей партнерства з Україною  (ВІДЕО)


Агенція США з міжнародного розвитку відзначила 15 років партнерства з Україною. Відколи 1992 року між Агенцією та українським урядом було укладено угоду про співпрацю, USAID працює в Україні у трьох напрямках: побудова ринкової економіки, демократичної політичної системи та реформування соціальної сфери. За всі роки партнерства Україні на ці цілі надано понад півтора мільярда доларів технічної безвідплатної допомоги. П’ятнадцяту річницю USAID відзначали в столичному Українському домі.

Це не позичка, а подарунок. Гроші американських платників податків ось уже 15 років допомагають українцям розвивати фермерство, протидіяти корупції, боротися з туберкульозом і СНІДом. Програма “Родина для дитини” займається тим, що повертає українських дітей з інтернатів в сім’ю, каже директор програми Олена Герасимова:

“Діти мають бути в сім’ях. У люблячих і постійних сім’ях. Їх не мають виховувати в інтернатних закладах. Вони не мають бути на вулиці. Треба зробити все, щоб подарувати дитині сім’ю”.

Програма запобігання торгівлі людьми рятує потерпілих від “білого рабства”, каже координатор програми Фредрік Ларсон:

“За останні п’ять років ми допомогли понад чотирьом тисячам осіб – це здебільшого діти і жінки, але збільшується й кількість чоловіків, що стали жертвами торгівлі людьми”.

Завдяки проектам Агенції США з міжнародного розвитку десятки незалежних ЗМІ в Україні здобули підтримку; тисячі партійних активістів навчилися працювати у виборчих комісіях, мільйони українських селян отримали державні акти про право власності на землю.

Коли працівники Агенції вперше у 1992-му прибули до Києва, Україна перебувала на межі руйнації. Сьогодні ж це одна з найдемократичніших держав колишнього СРСР, яка є лідером реформування на пострадянському просторі, каже директор реґіональної місії Агентства Ерл Гаст:

“Одна з найбільш важливих реформ, яка відбулася в Україні, це розвиток громадянського суспільства і USAID біла добрим партнером для України, створюючи і підтримуючи громадські організації – тисячі по всій країні. Усі дослідження зараз свідчать, що Україна має найбільш розвинуте громадянське суспільство та ЗМІ на всьому пострадянському просторі”.

За 15 років партнерства Агенція надала Україні технічної допомоги на один мільярд 600 мільйонів доларів. І як каже посол США в Україні Вільям Тейлор, Сполучені Штати налаштовані і далі допомагати Україні будувати демократію і ринкову економіку:

“Україна зараз демонструє переваги демократичних реформ, економічних реформ, над якими ми працювали разом останні 15 років. Ми пишаємося співпрацею і будемо далі допомагати Україні рухатися до європейських структур”.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG