Спеціальні потреби

Актуально

Громадянська асамблея України вимагає нову Конституцію

Україна потребує нової Конституції, але писати її мають не юристи Секретаріту Президента, а визнані громадські авторитети. Таку резолюцію сьогодні ухвалила Громадянська асамблея України, що зібрала громадських лідерів для обговорення політичної кризи в державі.

За час політичної кризи українсці чули сотні її трактувань, але переважно від політиків. Тепер свою думку з приводу політичної кризи вирішили сказати і українські громадські організації. Вони вважають, що причини політичної кризи значно глибші, аніж протистояння політиків. Анатолій Пінчук зазначив:

“Ця політична криза 2007-го року була невідворотною. Її визначили низка політичних, юридичних, соціальних та культурних чинників. Політична криза почалася не 31березня і вона не завершиться проведенням виборів 30 вересня. Сучасна криза це не лише провал конституційної реформи сумнівної легітимності, розлад конституційного судочинства, політична корупція, розпуск парламенту та позачергові вибори. Це лише результати процесу державотворення без опори на громадянське суспільство і без врахування політичних, економічних і соціальних інтересів більшої частини громадян. Це наслідок неспроможності політичної еліти сформувати чітку стратегію розвитку України в конкурентному світі. Це наслідок успадкованої радянської форми української державності, нерозуміння взаємопов’язаності власних та загальнодержавних інтересів, а також ігнорування державою першочерговості реалізації прав людини та громадянина”.

Олег Хоменок каже, що нині політики надто далеко від народу і переймаються виклоючно влансими проблемами:

“Ми, представники громадянського суспільства звикли до уваги з боку наших політичних лідерів. І це зайвий раз говорить про те, що акції, які ми проводимо, як от Громадянська асамблея України є цілком на часі. Ці акції потрібні, оскільки існує певний розрив між лідерами і суспільством, що дуже погано”.

Відтак у резолюції асамблеї записали, що країні нині потрібна нова Конституція, яка має стати непорушним законом для всіх.

Серед інших вимог – проведення чесної виборчої кампанії на парламентських виборах. Однак, експерти зазначають, що нинішня виборча система дуже недосконала і віддаляє народних обранців власне від народу. Відтак у резолюції записана необхідність реформи виборів і запровадження відкритих списків з частковим повернення до мажоритарки у системі місцевого самоврядування.

Але основною вимогою до політиків можна вважати заяву про необхідність створення конституційної асамблеї, яка б займалася розробкою нової Конституції, що потім буде затверджено на всеукраїнському рефрендумі.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG