Спеціальні потреби

Думка про глобальне потепління має своїх противників


Про необхідність боротьби з глобальним потеплінням у світі останнім часом, здається, не говорив лише ледачий. Музиканти світового рівня дають концерти, щоб привернути увагу до цієї теми, колишній віце-президент США Альберт Ґор не припиняє переконувати, що глобальне потепління – це найбільша загроза найближчого часу для людства. І багато фахівців погоджуються з такою оцінкою ситуації. Проте існують науковці, які заперечують широко розповсюджену думку про те, що використання людством такого палива, як нафта, газ та вугілля є головною причиною виникнення в атмосфері парникового ефекту.

У фільмі Альберта Ґора “Незручна правда”, небезпека, яку провокує глобальне потепління, ілюструється графічно, фотографіями, картами та схемами. Такий підхід не залишає можливості сумніватися у катастрофічності глобального потепління.

На плакаті і обкладинці до цього фільму зображений величезний ураган, що починається з димаря. Але цю ілюстрацію і ще багато чого, про що говорив Ґор, відкидає один із найбільш поважних людей у царині вивчення кліматичних змін в США. Вільям Ґрей керує групою експертів, які при факультеті атмосферних наук університету Колорадо щорічно складають прогноз ураганів:

“Ґор робить висновки, які я би ніколи не зробив. Він робить припущення, які не відповідають дійсності. Я бачу багато фактичних помилок у цьому фільмі”.

Ґрей не погоджується із словами Ґора, що урагани стали виникати частіше і стали потужнішими через глобальне потепління. Він погоджується, що земля нагрівається, але він не бачить у цьому кризи і не вважає, що викиди вуглекислого та інших газів найбільше сприяють цим змінам:

“Так, ми бачимо деяке потепління на планеті, але я думаю, що це через особливості циркуляції води у світовому океані”.

На думку Ґрея, теперішнє потепління – це частина природного циклу і що світ може скоро перейти у фазу охолодження. Міжурядова рада з кліматичних змін нещодавно оприлюднила звіт, про те, що світовий клімат змінюється навіть швидше, ніж очікувалось, і що заходи необхідно вживати негайно. Але Ґрей та інші критики твердять, що ці передбачення робили на недосконалих комп’ютерних моделях. Він говорить, що ця організація має певні політичні інтереси, і тому відкидає всі альтернативні думки:

“Я вже 55 років працюю над цією темою, а Міжурядова рада з кліматичних змін чи інші подібні організації ще жодного разу не запитали моєї думки. Мене ніби не існує, так само як і інших моїх поважних колег, з якими вони також ніколи не радились. Рада працює ніби самі по собі”.

Науковці з Міжурядової ради кліматичних змін відкидають звинувачення у однобокості своїх висновків і захищають методи комп’ютерного моделювання, щоб розуміти як парникові гази впливають на кліматичні зміни. А професор Ґрей обіцяє, що напише книгу, аби довести що багато висновків Ґора і тих, хто з ним погоджуються, є хибними і не відповідають дійсності.

XS
SM
MD
LG