Спеціальні потреби

Колосальний “Український прорив” від Юлії Тимошенко


“Український прорив”. Так зветься програма стратегічного розвитку України, яку презентувала Юлія Тимошенко. Лідерка БЮТ обіцяє “якісний стрибок у майбутнє” у разі приходу її політичної сили до влади. Як вона каже, набридло вимірювати поступ десятими частками процента ВВП, чи підвищенням заробітних плат на кілька гривень. Якщо вдасться виграти вибори і сформувати уряд, лідерка БЮТ планує зреалізувати програму, що поставить Україну в один ряд з “корейським тигром” та китайським “економічним дивом”. Саме ж поняття “Ukrainskyi Proryv” в усьому світі розумітимуть без перекладу, як колись розуміли слово “Рerestroika”.

План “Українського прориву” від Юлії Тимошенко складається з 12 пунктів. Перший, конституційний прорив полягатиме у тому, що народ сам напише свою Конституцію і сам прийме її на референдумі.

Другий прорив у системі правосуддя дозволить обирати суддів всенародно.

Прорив номер три, в інформаційній сфері, передбачатиме появу громадського телебачення та інтернетизацію всієї України.

Четвертий – покінчить з корупцією. За корупційні дії чиновник ризикуватиме поплатитися довічним позбавленням волі.

П’ятий прорив станеться з народжуваністю. Український “бебі-бум” Тимошенко обіцяє влаштувати, збільшивши виплати при народженні дитини. Першої – до 10 тисяч, другої – 15 і третьої – 25 тисяч гривень.

Інтелектуальний прорив – шостий на черзі. В Україні з’явиться “Силіконова долина”, а діти з дискотек повернуться до бібліотек.

Сьомий, транзитний прорив, означатиме побудову нових нафто- і газогонів, щоб забезпечити Україну альтернативними шляхами енергопостачання, а також наведення “військового порядку” на залізниці.

Восьмий, підприємницький прорив, зліквідує податок на додану вартість і обмежить кількість контактів між підприємцем та чиновником.

Дев’ятим буде енергоефективний прорив: в Україні створять власний замкнутий ядерно-паливний цикл, добудують газогін “Одеса-Броди-Плоцьк” та побудують транзитний газогін “Каспійський басейн – Україна”.

Десятий пункт – прорив інвестицій. У плані записано перетворення України на інвестиційний рай.

Одинадцятим є будівельний прорив, зі зниженням вартості кредитів на купівлю житла до європейського рівня.

І останнім, дванадцятим є аграрний, з просуванням української сількосппродукції на зовнішні ринки.

Свою стратегічну програму Юлія Тимошенко викладала впродовж майже двох годин з допомогою численних таблиць, діаграм та схем. Лідерка БЮТ запевнила: вона знає, як робляться прориви, і результат буде уже через три роки. У тому разі, якщо її блок прийде до влади. Якщо ж її політична сила не отримає на виборах достатню кількість голосів, аби бути у парламенті самодостатньою – ніякий прорив Україні не світить:

“Система інтерeсів, яку мають клани, просто не дозволить цю стратегію втілити в життя. Так, законопроекти ми подамо, так, ми будемо публічно за це боротися, ми будемо відстоювати наші позиції, але якщо ми будемо в меншості у парламенті, то прориву через ці колосальні, масштабні тіньові інтереси просто не вийде. Ми будемо знову тліти, а клани навряд чи зроблять прорив”.

XS
SM
MD
LG