Спеціальні потреби

Обама висунув попередження Пакистану


Несподівану заяву зробив один з основних претендентів від Демократичної партії на посаду президента США Барак Обама. В той час як демократи, традиційно знаходяться в жорсткій опозиції до військових кампаній Джорджа Буша, Обама раптом висунув попередження Пакистану. Мовляв, якщо влада цієї країни не може чи не хоче навести порядок з терористами, що переховуються там, то це зроблять американські військові.

Загроза початку чергової військової кампанії викликала негативний резонанс в американському суспільстві, а Уряд Пакистану заявив про неприйнятність таких заяв з боку американського політика.

Сенатор Барак Обама не лише розкритикував Адміністрацію Буша через бездіяльність, але й звинуватив пакистанського Президента Первеза Мушарафа у тому, що він сприяє відродженню Аль-Кайди. Він додав, що якщо Мушараф не приборкає бойовиків на своїй території, то Америка сама це зробить. Свою заяву, Обама пояснив зростаючою загрозою з боку терористів, які, як вважається, переховуються на пакистансько-афганському кордоні:

“Якщо у нас будуть чіткі дані про те, де переховуються терористи, а Мушараф не реагуватиме, то це зробимо ми. Терористи, що ховають в горах, вже вбили 3 000 американських солдатів. І вони готуються до нових напавдів”.

Речник Білого Дому сказав, що в адміністрації вважають, що військові дії американських сил всередині Пакистану спровокують протидію сил, що симпатизують Аль-Кайді. Тоні Сноу поспішив стати на захист Мушарафа, який за його словами, поки не вирішив проблеми, але не припиняє боротися з Аль-Кайдою:

“Президент Мушараф намагався домовитись з місцевими ватажками, але йому це не вдалося. Зараз він посилює заходи безпеки в країні”.

Деякі експерти з національної безпеки схвально поставилися до виступу Обами, а інші кажуть що військова присутність США в Пакистані порушить баланс сил в регіоні.

Заява Обами була частиною більшого виступу на тему міжнародної співпраці у боротьбі з тероризмом:

“Людей, що живуть у тих племенах, ніхто не контролює. Вони планують нові атаки на Америку. А ми не будемо вести переговорів з Бін Ладеном”.

Обама своїм виступом намагався здобути прихильність виборців мусульман, що страждають від асоціацій з терористами, а також інших громадян США що вважають загрозу нових терактів реальною.

XS
SM
MD
LG