Спеціальні потреби

Після аварії у Міннеаполісі інспектують інші мости   (ВІДЕО)


Цієї неділі в церквах Міннеаполісу відправляли панахиди за загиблим внаслідок обвалу мосту, що стався минулої середи. На сьогодні ідентифіковано п'ятеро загиблих, понад ста – зазнали поранень і близько восьми все ще розшукують.

За словами багатьох рятувальників та свідків, сталося справжнє диво. Сотні людей потрапили в катастрофу на мосту висотою близько 20 метрів, але більша частина з них залишилася неушкодженою. У цьому бачать три основних причини. По-перше, це – час, коли трапилася трагедія. Перед катастрофою на мосту утворився затор, який не дав чималій кількості машин зісковзнути у воду. По-друге, сталеві бруси стримали міст від падіння на автомобілі. І чи не головна причина невеликої кількості жертв аварії – швидка та професійна робота рятувальників.

Згідно з даними Американського товариства цивільних інженерів, понад чверть зі 600 тисяч усіх мостів у США мають структурні дефекти. Для того, аби їх відремонтувати знадобиться 188 мільярдів доларів та 20 років. Як правило, інспекції відбуваються кожні один-два роки, але трагедія в Міннеаполісі змусила владу штатів розпочати позапланові перевірки мостів.

У штаті Каліфорнія працюють всі 75 інспекторів, деяких з них навіть викликали з відпусток. Найбільшу увагу звертають на сталеві мости, які мають конструкцію, подібну до мосту в Міннеаполісі. Інспектор з експлуатації мостів Марк Дінґел каже:

“Ми використовуємо рентген, метод магнітного резонансу. Таким чином ми можемо знайти тріщини, яких не видно неозброєним оком”.

У штаті Вашингтон викликає занепокоєння міст на однойменному озері. Сильний вітер може призвести до його обвалу. А в штаті Міссурі один міст закрили одразу після трагедії в Міннеаполісі.

Подібна трагедія в минулому допомогла покращити безпеку мостів. Коли в квітні 1987-го року обрушився міст у штаті Нью-Йорк, розслідування виявило недолік конструкції, що дозволяв воді розмивати матеріал опори мосту. Тепер наявність цієї проблеми є обов'язковим пунктом перевірки.

А причина падіння мосту в Міннеаполісі може стати відомою не менше, ніж через 18 місяців. Саме стільки, за словами представників Національної ради з безпеки транспорту їм потрібно, аби закінчити розслідування.

XS
SM
MD
LG