Спеціальні потреби

Актуально

Україна отримає 330 мільйонів євро для укриття ЧАЕС

Укранський уряд підписав грантову угоду із Європейським банком реконструкції та розвитку. Згідно з досягнутими домовленостями, Україна отримає 330 мільйонів євро. Ця угода відкриває шлях для підписання контракту на проектування, будівництво та введення в експлуатацію нового безпечного саркофага над четвертим блоком Чорнобильської АЕС. Понад 33 мільйонів євро отримає сама станція – на проведення робіт із зняття з експлуатації ядерної установки. У Міністерстві надзвичайних ситуацій називають цю подію історичною – адже Україна отримала найбільший грант за всю історію незалежності.

Країни-донори Чорнобильського фонду “Укритття” ухвалили рішення надати Україні загалом 700 млн євро на завершення будівництва нового саркофага і сховища для відпрацьованого ядерного палива у липні в Лондоні. Більша частина із цієї суми – майже півмільярда євро призначені на спорудження саркофага. Решта грошей – на сховище. Близько половини наданих коштів – грантові. Тобто Україні не доведеться їх повертати. Урядовці називають це значною перемогою і підтримкою України світовою спільнотою.

Конкурс на спорудження укриття оголосили ще 2004-го року. Однак протягом трьох років український уряд не підписував угоди із його переможцем, висловлюючи сумніви в надійності запропонованого ним проекту. У Києві говорили про ймовірність провдення нового тендера.

Сторони також оголосили – новий саркофаг над ЧАЕС зводитиме французька компанія “Новарка”. Саме її ЄБРР визнав переможцем конкурсу. Планується, що спорудженя об’єкта триватиме близько трьох років і коштуватиме мійльярд доларів. Угоду з франзузами підпишуть у вересні. На це вже дали свою згоду країни, які фінансуватимуть проект. Сполучені Штати – найбільший донор Міжнародного чорнобильського фонду. Вони внесли до нього понад 200 мільйонів доларів. Загалом фінансують проект 28 країн.

Однією з основних вимог до проекту є його надійність. Новий залізобетонний саркофаг має простояти щонайменше 100 років. Протягом цього часу споруда повинна гарантувати захист населення та навколишнього середовища від радіаційного випромінення зруйнованого реактора.

Американська компанія “Голтек Інтернешнл” виграла конкурс на спорудження іншого об’єкта – сховища відпрацьованого ядерного палива для Чорнобильської АЕС. Запропонований нею проект експерти визнали найбільш вдалим і безпечним.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG