Спеціальні потреби

Актуально

КВУ занепокоєний участю посадовців в агітаційних заходах

Комітет виборців висловлює занепокоєння участю посадових осіб у передвиборчій агітації. Перший камінець – у город глави держави. На думку експертів КВУ, передвиборчою агітацією з використанням службового становища Віктор Ющенко грішив під час з’їзду блоку “Наша Україна – Народна самооборона” та учорашнього телезвернення з приводу скасування депутатської недоторканності. Голова правління Комітету Ігор Попов зазначає:

“Ми досить негативно оцінюємо вчорашній виступ Президента України, коли він у своєму телезверненні, яке транслювали безкоштовно для партії і транслювали за рахунок платників податків, говорив про те гасло, яке є ключовим для однієї політичної сили. В тому числі негативно, що він називав цю політичну силу. Тобто ми такі виступи оцінюємо як політичну агітацію і просили б радників президента не використовувати главу держави для агітації за одну політичну силу”.

Що ж до опонентів “Нашої України” – Партії регіонів, то КВУ відзначає: з’їзд регіоналів, на якому були присутні міністри й інші посадовці, відбувся у неробочий час – в суботу. Однак документи на реєстрацію Партія регіонів подала у понеділок, і міністр Шуфрич, замість займатися своїми посадовими обов’язками, півдня носив коробки до ЦВК.

Комітет виборців закликає усіх посадових осіб, задіяних у передвиборчій кампанії, або піти у відпустку, або ж займатися виборчими справами після роботи.

Загалом же підсумками спостереження за першим тижнем кампанії КВУ залишився задоволений. Усі партії та блоки мали змогу вільно провести з’їзди та висунути кандидатів, – каже Попов:

“Висування кандидатів пройшло вільно, прозоро і демократично. Для нас це вже стає звичним, жодна політична партія чи блок не мали перешкод у проведенні своїх з’їздів, нікому не замінували залу”.

Так само усі суб’єкти виборчого процесу мали рівні шанси встановлювати біг-борди, проводити масові акції, збирати підписи:

“Нічиї намети не розганяють, нікого міліція не заарештовує”.

Як наголошують в КВУ, ці добрі традиції більше заслуговують на відзначення ще й тому, що з’явилися в Україні зовсім недавно.

Водночас загрозу чесним виборам експерти вбачають у “голосуванні на дому”. Говорить речник Комітету Олександр Черненко:

“Ми вважаємо, що голосування на дому завжди було інструментом для впливу на результат, для можливих фальсифікацій. Дуже часто ці заяви писалися під копірку в одному кабінеті, і ми бачили в цілих областях “епідемії”, коли вдома голосували від 20 до 30% виборців”.

Щоб цього не допустити, КВУ закликає Центрвиборчком прийняти норму, згідно з якою виборець повинен буде вказати підстави для голосування вдома.

Перший тиждень виборів був примітний також збором підписів за конституційний референдум, ініційований БЮТ. Як вважають експерти КВУ, провести референдум одночасно з виборами неможливо. Хоча б з тієї причини, що за той короткий час, який лишився до 30 вересня, неможливо перевірити три мільйони зібраних підписів. Ігор Попов каже:

“Саме тому, я думаю, не буде в нас проведено референдум 30 вересня. Якщо ж він буде проведений, то це буде дуже сумно. Тому що два таких різних процеси, які регулюються настільки різними законами, поєднати буде неможливо. І якщо хтось оголосить референдум на 30 вересня, це буде вести однозначно до зриву і виборів, і референдуму”.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG