Спеціальні потреби

Буш i Саркозi провели неформальну зустрiч


Президент Франції Ніколя Саркозі побував на заміській резиденції Джорджа Буша старшого в Кеннебанкпорті, штат Мейн, де кілька тижнів тому гостював російський президент Володимир Путін. Уся родина Бушів, Джордж Буш старший з дружиною Барбарою і Буш молодший з першою леді Лорою зустрічала французького главу держави. Дружина Саркозі повідомила, що не приїхала через застуду.

Зустріч була неофіційною. Джордж Буш запросив Саркозі погостювати в Кеннебанкпортi, коли той саме відпочивав з сім’єю у Сполучених Штатах. Ще до приїзду гостя на маєток Бушiв американський президент заявив пресi таке:

«Ми матимемо відверту розмову. Говоритимемо про багато речей. Хорошою рисою Саркозі є те, що він говорить те, що насправді думає. Сподіваюся те ж саме він може сказати про мене».

Саркозі підкреслив неофіційність зустрічі одягом, вдягнувши, як потім сказали журналісти, аж надто прості джинси. Обидва президенти намагалися по-дружньому спілкуватися. Буш обнімав Саркозі за плече, а той називав його Джорджем. І це після шести років прохолодних відносини між країнами.

На меню були типово американські страви. Гамбургери, гот-доги, варена кукурудза і чорничний пиріг. Після чого – вже серйозна розмова стосовно важливих питань, як то проблеми в Іраку, Лівані, Судані і звичайно питання покращення двосторонніх відносин між США та Францією. Буш з цього приводу сказав, що «коли Америка та Франція працюватимуть разом, ми вирішимо багато проблем».

Оптимістично говорив і Саркозі: «Америка – це країна великої демократії, ми завжди захоплювалися нею…. Чи завжди ми погоджувалися з Америкою – ні. Навіть всередині родини виникають суперечки. Проте ми і далі залишатимемося родиною і друзями, незважаючи на суперечки».

Проте у Франції подорож Саркозі до Буша сприймається не надто схвально. Сам факт, що він вибрав для своєї відпустки США викликав чимало критики. Мабуть у зв`язку з цим Буш під час зустрічі з Саркозі раптом сказав, що він можливо колись проведе свою відпустку у Франції. А на запитання, чи говорить він французькою, Буш в чергове пожартував: «Нi, не говорю. Я ледве говорю англiйською».

XS
SM
MD
LG