Спеціальні потреби

Рудьковський: У фосфорній аварії “Укрзалізниця” не винна


Офіційний Київ досі не назвав остаточної причини техногенної аварії, що сталася на Львівщині. Коли буде поставлено крапку в історії з аварією під Ожидовом, нині не каже ніхто. Залишки фосфору, який розлився внаслідок аварії потяга, що прямував з Казахстану до Польщі, досі продовжують спалахувати на сонці. Українські чиновники та казахська компанія виробник фосфору по черзі заявляють, що не винні у цій трагедії, яка стала причиною отруєння сотень людей.

Остаточні висновки має оприлюднити Генпрокуратура, але вже сьогодні міністр транспорту Микола Рудьковський заявив в інтерв’ю виданню “Контракти”, що вини українців тут немає і перевів стрілки на виробників:

“Вже є підстави стверджувати, що аварія викликана порушенням правил вантаження жовтого фосфору і несправністю цистерни, яка першою зійшла з рейок. З’ясувалося зокрема, що в місці витоку фосфору відсутня ущільнювальна прокладка, а також не працював клапан регулювання тиску в цистерні. Можливо, додатковою причиною аварії стала несправність однієї ресори цистерни”.

Міністр підкреслив, що у зв`язку з цим є низка питань до власника вантажів – казахської компанії. За даними Миколи Рудьковського, причин аварії, за які несли б відповідальність працівники “Укрзалізниці”, не виявлено.

Натомість майже три тижні тому прес-служба “Залізниць Казахстану” розповсюдила повідомлення про те, що причиною сходження цистерн з фосфором з рейок є ремонт залізничних колій, що проходив на ділянці у день перевезення вантажу.

Нині ця тема вже не є актульаною і в укрїанських медіа. Питання про безпечність перевезення небезпечних вантажів українськими коліями так і залишається без відповіді. Нічого не дали вимоги різних політичних сил та Секретаріату Президента відправити міністра Рудьковського у відставку. Після цього на залізниці сталося ще декілька серйозних аварій, однак міністр досі продовжує сидіти у своєму кріслі.

XS
SM
MD
LG