Спеціальні потреби

Актуально

Янукович “за” скасування депутатської недоторканності

Від нетрадиційної медицини – до нетрадиційних політичних рішень. Підлікувавшись на Алтаї, Віктор Янукович повернувся в Україну сповнений нових ідей. Зокрема – щодо ініціативи опозиції позбавити народних обранців депутатської недоторканності. Реалізувати передвиборчу обіцянку опонентів з “Нашої України” прем’єр готовий ще до виборів. На першому ж після відпустки засіданні уряду головний регіонал запропонував скликати позачергову сесію Верховної Ради і на ній вирішити справу. Янукович сказав, що сьогодні планує обговорити ідею з президентом.

“Звернімося до президента і на початку вересня, до виборів зберімо депутатів та одностайно проголосуємо. Це буде нормальний підхід до виборів”, – заявив очільник уряду.

За його словами, він “за” скасування недоторканності і всіх пільг як президента, так і прем’єра та чиновників усіх рівнів.

Утім, несподівана пропозиція обурила ініціаторів зняття депутатської недоторканності. “Політичним трюком” назвав цю пропозицію лідер “Нашої України – Народної самооборони” Юрій Луценко, а саму Партію регіонів – “партією обіцяльників і флюгерів”. Як нагадав Луценко на прес-конференції у Києві, Верховна Рада розпущена. А відтак, як він заявив, ні його блок, ні БЮТ не збирається брати участь у позачерговій сесії розпущеного парламенту – у цьому, як було сказано, шоу.

Водночас Луценко запевнив, що законопроект про скасування депутатської недоторканності буде внесений уже в перші дні роботи новообраної Ради.

“Якщо лідер регіоналів справді хоче скасувати депутатську недоторканність, то він матиме змогу підтримати цю ініціативу”, – підкреслив Юрій Луценко.

Слід сказати, що неможливість практичної реалізації ідеї Віктора Януковича – зняття депутатської недоторканності ще до виборів – усвідомлюють і його однодумці. Як заявив сьогодні міністр юстиції Олександр Лавринович, зміни до Конституції щодо скасування недоторканності можуть бути внесені не раніше лютого. Як пояснив Лавринович, процедура внесення змін до основного закону потребує принаймні двох сесій парламенту:

“Але зараз ця ініціатива потрібна, щоб продемонструвати акт політичної волі”.

А тим часом більшість аналітиків у пропозиції Віктора Януковича вбачає піар-акцію. Як каже науковий директор Школи політаналітики Києво-Могилянської академії Олексій Гарань, ідеться про намір перехопити “фішку” передвиборчорї кампанії опозиції – привабливе в народі гасло, в реалізації якого Партія регіонів ніколи не виявляла зацікавлення:

“Гасло доволі привабливе, і ми бачимо, що політики з різних таборів мусять на це реагувати. Це ми бачимо навіть по сьогоднішній заяві Януковича про те, що, мовляв, давайте скликати позачергову сесію, щоб скасовувати недоторканність всіх посадовців. Хоча ми розуміємо, що це теж пропагандистський хід, оскільки зрозуміло, що ніякої сесії скликано не буде, тому що ні президент, ні опозиція не визнають легітимності нинішнього парламенту, тому можна безпечно до цього закликати”.

Всі новини дня

Україна вітає пропозиції зброї. Про можливість надання систем "Патріот" поки немає відомостей

Архівне фото: Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

БУХАРЕСТ (AP) — Міністр закордонних справ України заявив у середу, що дипломати НАТО дали йому низку нових обіцянок щодо озброєння своєї країни, але відмовився сказати, чи це включає надання систем “Патріот”.

Дмитро Кулеба виступив на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Бухаресті (Румунія). Головним питанням на зустрічі було надання Україні зброї та обладнання для відновлення її зруйнованої електромережі, щоб пережити зиму під російським бомбардуваннями.

На зустрічі "ми почули низку зобов'язань, нових зобов'язань від різних членів НАТО щодо надання Україні більшої кількості оборонної зброї та енергетичного обладнання", - сказав Кулеба журналістам.

Кулеба заявив у вівторок, що Україні найбільше потрібні “Патріоти” і трансформаторі струму, щоб впоратися з тим, що, за словами НАТО, є цілеспрямованими російськими ракетними ударами, які мають на меті пошкодити енергосистему України перед зимою.

Україна хоче отримати більше американських ракетних батарей “Патірот” або інших системи протиповітряної оборони, які є більш досконалими, ніж ті, які вона отримала від Сполучених Штатів та інших союзників, щоб блокувати російські авіаудари. Кулеба не відповів на неодноразові запитання журналістів перед зустріччю з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у середу про те, чи отримав він якісь зобов’язання щодо “Патріотів”.

«Мені цілком зрозуміло, що міністри закордонних справ країн НАТО залишаються сильною, рішучою та рішучою підтримкою України зброєю та іншою допомогою», — сказав Блінкен.

ЄС пропонує міжнародний трибунал для суду над Росією за агресію в Україні

Олена Зеленська, дружина президента України, у виступі перед британськими депутатами наголосила, що українці хочуть не просто перемоги у війні, а досягнення справедливості. Лондон 29 листопада 2022 р.

Європейський Союз запропонував створити спеціальний міжнародний суд, який очолив би розслідування воєнних злочинів Росії в Україні, а також розробити механізм використання заморожених санкціями російських активів для фінансування відбудови України.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що спеціальний суд повинен мати підтримку Організації Об’єднаних Націй.

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, включно зі злочином агресії проти суверенної держави. Ось чому ми, і надалі підтримуючи Міжнародний кримінальний суд, пропонуємо створити спеціальний суд з допомогою ООН для розслідування і притягнення до відповідальності за російський злочин агресії. Ми готові почати працювати з міжнародною спільнотою, щоб зібрати якомога ширшу міжнародну підтримку», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Росія та її олігархи повинні відшкодувати Україні за руйнування і оплатити відбудову країни.
Урсула фон дер Ляєн

Низка міжнародних судів вже розглядають справи пов'язані зі злочинами, скоєними в ході російської війни проти України, зокрема розслідування веде Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.

Але існуючі міжнародні суди не мають повноважень розглядати, наприклад, питання агресії однієї держави проти іншої, а також не можуть судити підозрюваних заочно.

США та інші країни вже співпрацюють з Міжнародним кримінальним судом, а також самостійно збирають дані про злочини скоєні російськими військами в Україні.

«Агресія проти України це демонстративне порушення Хартії ООН, і ми маємо щораз більше доказів, що ця агресія супроводжується систематичними воєнними злочинами», - сказала нещодавно «Голосу Америки» спеціальна представниця Державного департаменту США Бет Ван Скаак.

Встановлення справедливості

Україна віддавна закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу, звинувачуючи російських військових і політичних лідерів у розв’язанні загарбницької геноцидної війни, в ході якої скоюються воєнні злочини.

Але нам потрібна не лише перемога. Нам потрібна справедливість.
Олена Зеленська

Прикладом для такого спеціального міжнародного суду називають Нюрнберзький трибунал, на якому судили лідерів нацистської Німеччини за злочини скоєні під час Другої Світової війни.

Дружина українського президента Олена Зеленська у виступів перед британськими парламентаріями 29 листопада у Лондоні наголосила, що українці домагаються справедливості.

«Ми не здамося. Але нам потрібна не лише перемога. Нам потрібна справедливість... Неможливо було уявити, що після всіх злочинів нацистів їх залишать непокараними. Так само цього не уявляємо й ми. Так само й ми прагнемо, щоб була справедливість і для наших людей, проти яких спрямовані російські ракетні рейди», – заявила Олена Зеленська.

Конфіскація російських активів

«Росія та її олігархи повинні відшкодувати Україні за руйнування і оплатити відбудову країни», - підкреслила Урсула фон дер Ляєн, вказавши, що зараз вартість спустошень в Україні сягає 600 мільярдів євро.

За словами Урсули фон дер Ляєн «ми маємо засоби змусити Росію заплатити».

«Ми заблокували резерви російського Центрального банку на 300 мільйонів. Ми також заморозили 19 мільярдів євро грошей російських олігархів», - нагадала вона.

Президентка Єврокомісії запропонувала, щоб ЄС з партнерами створили спеціальний фонд для інвестування заморожених коштів, а прибутки передавати Україні.

«А коли санкції будуть зняті, ті кошти треба буде використати таким чином, щоб Росія виплатила повне відшкодування за спустошення вчинене в Україні», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Вона підкреслила, що такі кроки вимагатимуть створення юридичної бази, над якою вона закликала працювати разом з західними партнерами негайно.

Дивіться також:

НАТО посилить підтримку України – підсумки першого дня зустрічей у Бухаресті. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00

Митці Лос-Анджелеса продають свої роботи на аукціоні, щоб допомогти Україні пережити зиму. Відео

Художники та скульптори Лос-Анджелеса продають на аукціоні свої роботи, аби допомогти Україні пережити зиму.  У Каліфорнії пройшов аукціон за участю близько 20 митців, яким не байдужа доля України. На події побувала Христина Шевченко. 

Український чемпіонат з футболу під час війни назавжди увійде в історію. Відео

Український чемпіонат з футболу під час війни назавжди увійде в історію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:56 0:00

У Катарі – Чемпіонат світу з футболу, а в Україні закінчилась перша половина футбольного сезону. Він відбувся у всіх трьох професійних лігах, попри ракетні обстріли. Хоч і за порожніх трибун, український чемпіонат під час війни назавжди увійде в історію. Розповідає Омелян Ощудляк.

В Китаї тривають наймасштабніші за останній час протести: що викликало невдоволення китайців? Відео

У Китаї тривають масштабні протести через так звану політику «нульового ковіду», яка передбачає суворі карантинні обмеження. В Білому домі поки стримано реагують на демонстрації. Кажуть, підтримують право людей по всьому світу виходити на мирний протест.

Більше

XS
SM
MD
LG