Спеціальні потреби

Актуально

У США набирає обертів депортація нелегальних іммігрантів

У Сполучених Штатах не пpипиняються дебати навколо нелегальних іммігрантів. Поки у Вашингтоні думають, що робити з одинадцятьма мільйонами нелегалів, місцеві законодавці по всій країні приймають закони, які ускладнюють життя цих людей. А імміграційна служба все частіше проводить їх депортацію.

У рамках програми, що називається “Повернути відправнику”, цього року зі Сполучених Штатів буде депортована рекордна кількість нелегальних іммігрантів. Критики програми зазначають, що владні структури не лише намагаються виселити з країни нелегалів з кримінальним минулим, а і часто заарештовують іммігрантів, незважаючи на причини їх перебування в країні. Офіційні ж особи імміграційних структур кажуть, що вони лише посилюють закони.

Сенді Дюмет збирає свої речі і виїжджає до Мексики, аби бути поруч зі своїм чоловіком, якого нещодавно депортували. Дюмет імігрувала до Сполучених Штатів з Еквадору 11 років тому і нещодавно отримала американське громадянство:

“Важко зрозуміти як країна, яка відчинила мені двері зараз викидає мене. У будь-якому разі я маю виїхати. Бо якщо я залишуся тут, мої діти будуть рости без батька, а я цього не хочу”.

Сенді з чоловіком прожили у Флориді вісім років, шість з яких були одружені. Подружжя має трьох дітей – всі громадяни США – і веде прибутковий бізнес. Але чоловік Сенді – мексиканець і прибув до Сполучених Штатів нелегально 10 років тому. Його депортували тричі і йому заборонено повертатися. Сенді благає імміграційну службу дозволити їй жити з чоловіком у США.

Захисники прав іммігрантів твердять, що подібні видворення нелегалів лише руйнують життя людей. Деніз Діас працює для правозахисної групи “Справедливість на роботі”. Вона каже, якщо раніше агенти імміграційної служби відстежували нелегалів, які скоїли кримінальні злочини, то тепер переслідують усіх мігрантів без документів:

“Іммігранти не є загрозою для суспільства чи безпеки американців. Переслідування переросли у порушенням громадянських прав та прав людини загалом”.

Митно-імміграційна служба США наполягає, що видворяє лише порушників імміграційного статусу та людей, депортацію яких призначив суд. Представники служби також зазначають, що роблять це, намагаючись гідно ставитися до депортованих.

Хоча існують противники депортацій, чимало американців вітають цей процес. Згідно з даними Управління статистики уряду США 150 тисяч нелегалів було депортовано у період між жовтнем 2006 і червнем 2007, з них майже 90 тисяч мали кримінальне минуле.

Імміграційна служба США стверджує, що не виселяє людей навмання, а кожна депортація має підґрунтя. Але це мало втішає Сенді Дюмет. Вона продає будинок і каже, що залишиться у Мексиці з чоловіком, але регулярно приїжджатиме до США, щоб лікувати свою дитину, яка має проблеми з серцем. Сенді сподівається, що одного дня вся її сім’я зможе жити у Сполучених Штатах.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG