Спеціальні потреби

Актуально

Літня школа в Гарварді доступна для українців  (ВІДЕО)

Українська літня школа у Гарвардському університеті з’явилася ще 1971-го року. Вона була створена з досить простою метою. Колишній директор Української школи професор Роман Шпорлюк зазначає:

“Ще 1972-го року діти та онуки емігрантів, щоб зробити приємність бабуні з Пітсбурга чи вуйкові з Детройта, приїжджали до літньої школи, аби більше дізнатись про Україну”.

За десятки років діяльності її роль значно розширилася. Крім осередку вивчення мови, Українська літня школа стала центром досліджень української культури та історії. Теперішній директор Алекс Діллон каже, що тепер школа пропонує дуже інтенсивний та серйозний академічний рівень вивчення українознавства.

У школі викладають відомі професори з Гарварду, фахівці з інших університетів Америки, а також професори з України. Крім того, школа постійно запрошує відомих фахівців читати лекції на особливо актуальні теми. Як наприклад, політолога Миколу Рябчука, який організував гарячу дискусію зі студентами та професурою з Гарварду на тему кризи влади у сучасній Україні.

Навчання у літній школі триває вісім тижнів. Лекції та академічні дисципліни викладають англійською мовою. Це розвиває у студентів властивий для західного світу спосіб мислення і дозволяє їм під іншим кутом подивитися на українські реалії. Це особливо важливо для студентів з України, кількість яких, до речі, у літній школі щороку збільшується.

Директор Алекс Діллон зазначає: “Ми дуже раді, що у нас є багато студентів з України. Цього року в нас вчиться більше українських студентів, аніж американських. І це напевне вперше за всю історію школи”.

Останнім часом літня школа намагається залучити більше студентів з України, прагнучи допомогти молодим науковцям розвивати свої академічні знання. Тамара Нері, що займається адмініструванням програми, радить претендентам не боятися аплікаційного процесу:

“Процес може виглядати складним, адже виникають питання віз, різних витрат. Але ми знаходимо способи допомагати студентам вирішувати ці проблеми”.

Щоб потрапити в Українську літню школу у Гарварді, студент мусить заповнити кілька аплікаційних форм, написати есе про предмет свого наукового зацікавлення, подати оцінки з навчального закладу і рекомендацію від викладача. Найкращих претендентів запросять на літнє навчання до Гарварда, а часто ще й допоможуть фінансово.

Алекс Діллон каже, що інститут часто може оплатити навчання та проживання студентів у Гарварді і намагаються допомогти якомога більшій кількості претендентів.

Цьогорічні студенти школи не приховують свого захоплення Гарвардом. Для багатьох з них, як от для студентки з Києва Анастасії Причинено цей університет був давньою мрією:

“Гарвард, він завжди Гарвард. Це прекрасні викладачі, прекрасні ресурси, бібліотеки, і просто гарно проведене літо у чудовому місті”.

Студент із Чернівців Михайло Павлюк каже: “Тут відчувається цей університетський дух, відчувається, що це дуже старий університет, страшенно імпонує ставлення до студентів, як до самодостатніх молодих науковців”.

Українська літня школа є частиною загальної програми Літніх шкіл Гарварду. Навчання відбувається у корпусах університету, а студенти можуть користуватися усіма його ресурсами, зокрема бібліотекою, яку вважають однією з найбільших і найкращих у США.

Університет розташований у затишному містечку Кембридж, що біля Бостона. Потрапивши сюди, багато студентів мріють продовжити навчання на магістерських чи докторських програмах. І як твердить місцева легенда, для цього треба лише потриматися за лівий черевик засновника університету Джона Гарварда і дуже цього захотіти.

Детальнішу інформацію можна знайти на сайті: http://www.huri.harvard.edu/husi.html

Всі новини дня

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Двоє українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, врятовані - посол України

Наслідки землетрусу в Туреччині, Хатай. 7 лютого, 2023. REUTERS/Umit Bektas

Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай унаслідок землетрусу, було врятовано з-під руїн будинку. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки посол заявив, що також у посольства є інформація про 4 поранених українців, у них легкі травми та вони не потребують медичної допомоги. “Нам вдалося встановити контакт із 38 громадянами, яких розшукували родичі, зараз ще продовжується пошук контактів із 19 українцями, які, за наявною інформацією, перебували в зоні цього стихійного лиха”, - повідомив посол.

Василь Боднар розповів, що команда рятувальників з України уже у вівторок має прибути до Туреччини, також Київ надає Анкарі гуманітарну допомогу: “Вилетіли два літаки, один із них - медичний. Загалом 87 спеціалістів, рятувальників високого класу, які мають досвід проведення рятувальних робіт саме в міських умовах, частина з них вилетіла вже цими літаками. Виліт відбувся, і сьогодні літаки будуть у Туреччині. А також рухається автоколона спеціальної техніки, яка вже перейшла через кордон України… Наші експерти прибувають на своїй техніці й будуть займатися розбором завалів і допомогою постраждалим саме там на місці”.

За словами посла, термінова допомога рятувальників є критично важливою, адже наразі є шанс дістати живими людей з-під завалів. Василь Боднар розповів, що наразі в зонах лиха також є велика потреба у продуктах харчування, теплому одязі, адже більшість людей залишаються на постраждалих територіях. “Я поки не бачив хвилі евакуації, евакуюють переважно поранених та тих, хто потребує спеціальної допомоги, чи дітей, які лишилися без батьків, тому що більшість родин сподіваються, що знайдуть своїх рідних, і розташовуються там. Військо розкидає палаткове містечко, формують тимчасове житло”, - заявив Боднар.

Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, теж відчули наслідки землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою.”

За словами посла, наразі до допомоги Туреччині вже долучилися близько 70 країн.

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів у Туреччині. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG