Спеціальні потреби

Літня школа в Гарварді доступна для українців  (ВІДЕО)


Українська літня школа у Гарвардському університеті з’явилася ще 1971-го року. Вона була створена з досить простою метою. Колишній директор Української школи професор Роман Шпорлюк зазначає:

“Ще 1972-го року діти та онуки емігрантів, щоб зробити приємність бабуні з Пітсбурга чи вуйкові з Детройта, приїжджали до літньої школи, аби більше дізнатись про Україну”.

За десятки років діяльності її роль значно розширилася. Крім осередку вивчення мови, Українська літня школа стала центром досліджень української культури та історії. Теперішній директор Алекс Діллон каже, що тепер школа пропонує дуже інтенсивний та серйозний академічний рівень вивчення українознавства.

У школі викладають відомі професори з Гарварду, фахівці з інших університетів Америки, а також професори з України. Крім того, школа постійно запрошує відомих фахівців читати лекції на особливо актуальні теми. Як наприклад, політолога Миколу Рябчука, який організував гарячу дискусію зі студентами та професурою з Гарварду на тему кризи влади у сучасній Україні.

Навчання у літній школі триває вісім тижнів. Лекції та академічні дисципліни викладають англійською мовою. Це розвиває у студентів властивий для західного світу спосіб мислення і дозволяє їм під іншим кутом подивитися на українські реалії. Це особливо важливо для студентів з України, кількість яких, до речі, у літній школі щороку збільшується.

Директор Алекс Діллон зазначає: “Ми дуже раді, що у нас є багато студентів з України. Цього року в нас вчиться більше українських студентів, аніж американських. І це напевне вперше за всю історію школи”.

Останнім часом літня школа намагається залучити більше студентів з України, прагнучи допомогти молодим науковцям розвивати свої академічні знання. Тамара Нері, що займається адмініструванням програми, радить претендентам не боятися аплікаційного процесу:

“Процес може виглядати складним, адже виникають питання віз, різних витрат. Але ми знаходимо способи допомагати студентам вирішувати ці проблеми”.

Щоб потрапити в Українську літню школу у Гарварді, студент мусить заповнити кілька аплікаційних форм, написати есе про предмет свого наукового зацікавлення, подати оцінки з навчального закладу і рекомендацію від викладача. Найкращих претендентів запросять на літнє навчання до Гарварда, а часто ще й допоможуть фінансово.

Алекс Діллон каже, що інститут часто може оплатити навчання та проживання студентів у Гарварді і намагаються допомогти якомога більшій кількості претендентів.

Цьогорічні студенти школи не приховують свого захоплення Гарвардом. Для багатьох з них, як от для студентки з Києва Анастасії Причинено цей університет був давньою мрією:

“Гарвард, він завжди Гарвард. Це прекрасні викладачі, прекрасні ресурси, бібліотеки, і просто гарно проведене літо у чудовому місті”.

Студент із Чернівців Михайло Павлюк каже: “Тут відчувається цей університетський дух, відчувається, що це дуже старий університет, страшенно імпонує ставлення до студентів, як до самодостатніх молодих науковців”.

Українська літня школа є частиною загальної програми Літніх шкіл Гарварду. Навчання відбувається у корпусах університету, а студенти можуть користуватися усіма його ресурсами, зокрема бібліотекою, яку вважають однією з найбільших і найкращих у США.

Університет розташований у затишному містечку Кембридж, що біля Бостона. Потрапивши сюди, багато студентів мріють продовжити навчання на магістерських чи докторських програмах. І як твердить місцева легенда, для цього треба лише потриматися за лівий черевик засновника університету Джона Гарварда і дуже цього захотіти.

Детальнішу інформацію можна знайти на сайті: http://www.huri.harvard.edu/husi.html

XS
SM
MD
LG