Спеціальні потреби

Актуально

Собаки рятують життя солдатів в Іраку і Афганістані

Безумовно кожному відоме твердження про те, що найкращим другом людини є її собака. І за цією метафоричною фразою – багато істини. Без перебільшення можна сказати, що собаки виконували роль живої зброї під час Першої і Другої світових воєн. Так і зараз майже дві тисячі собак виконують військову службу на війні в Іраку та Афганістані. І хоч їх не нагороджують медалями і відзнаками, командири високо цінують хоробрість і відданість цих тварин.

250 собак проходять звичайне тренування на військово-повітряній базі у Сан-Антоніо. Тренінг триватиме 120 днів. Собак вчать звикати до свисту кулеметних черг та шуму гелікоптерів. А також як виконувати команди, винюхувати вибухові пристрої та реагувати на підозрілі об’єкти. І коли навіть найсміливіші солдати відчувають тривогу під час патрулювання, добре треновану собаку не злякає ніщо. Кінолог американської армії Дуглас Тимберлейк каже:

“Коли собаки потрапляють у бойову ситуацію їхнім завданням є прийняти удар на себе. Вони не розуміють смерті, саме тому вони такі безстрашні. І якою б великою не була загроза, вони виконуватимуть свою роботу”.

Під час військових операцій в Іраку та Афганістані армія втратила щонайменше десять чотириногих товаришів. Собаки найчастіше зазнають поранень під час бойових дій. Їхня робота настільки важлива, що їхні поранення трактують, як поранення солдатів.

У середньому на тренування, догляд та годування одного собаки армія виділяє 25 тисяч доларів на півроку. Тварини проходять два медичних огляди щороку, які передбачають аналіз крові, рентген та кардіограму. Коли одним собакам доводиться виконувати складні завдання, інші із задоволенням проводять час із своїми тренерами.

Кінолог Вільям Гелтон каже, що мотивацією є зворотня віддача, коли собаки знаходять вибухівку чи зброю:

“Один із собак, яких я тренував, врятував цілий загін, знайшовши саморобний вибуховий пристрій біля дороги. І я подумав: моє тренування врятувало життя”.

Американська армія також дбає про життя своїх вихованців. І після важкої та небезпечної роботи у гарячих точках, якщо у собак мирний темперамент, їх забирають поліцейські відділки.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG