Спеціальні потреби

Актуально

Місія Корпусу Миру в Україні стає дедалі популярнішою

Вже 15 років добровольці з благодійної організації Корпус Миру працюють в Україні. Вони допомагають місцевим громадам та неурядовим організаціям, викладають у школах, як от американська родина Фелпс. Вони приїхали до Білої Церкви на Київщині і безкоштовно вчать дітей англійської мови. Колишній поліцейський з американського штату Айдаго Дейвид Фелпс з дружиною Діаною приїхали в Україну два роки тому:

“Ми з дружиною шукали можливість поїхати за океан, і Корпус Миру допоміг нам у цьому. Вони запропонували вчати дітей англійської мови в Україні. Ми вирішили, що це чудова справа, тому з радістю погодилися. І ось ми тут – у Білій Церкві, у гімназії № 2”.

Дейвид у минулому – лейтенант поліції, а Діана – вчителька молодших класів. Тут вони обоє стали викладачами і пристосовувалися до нових умов життя:

“Звичайно, перші три місяці було складно – ми вчили мову, жили в іншому місці. А тепер нам тут добре”.

Дейв з нетерпінням очікує вересня, коли його клас знову заповнять учні. Він привіз із собою підручники. Багато журналів та нових книжок йому надіслали з Америки. Учні вивчають мову і за допомогою англійських пісеньок.

Семикласник Сашко Коваленко каже, що заняття з американцями відрізняються від інших уроків:

“Ми проводли різні конкурси, фотографувалися. Розказували про себе, про свою сім’ю. Новий вчитель нам теж розказував, де він працював, чим займався в Америці. Цікаво було”.

Діана Фелпс також задоволена своїм перебуванням на Україні:

“Ми дуже раді бути саме тут, до того ж місцевий клімат схожий на наш рідний у США: така ж погода протягом зими, весни, літа та осені. Біла Церква за нашими мірками велике місто – 250 тисяч людей. Ми родом з містечка, де живе лише 50 тисяч. А люди тут дружні та готові завжди допомогти”.

Дейвид та Діана разом вже 34 роки, у них багато дітей та онуків. І всі вони приїздили у Білу Церкву в гості. Дейв похвалився перед ними досягненнями своїх учнів:

“Мені подобаються мої студенти, в гімназії їх близько 430. Я не знаю всіх імен, але більшість знаю в обличчя. Ми вчимося, спілкуємося і досягли з ними великих успіхів”.

За час перебування в Білій Церкві родина американців звикла до українського життя, а до національної кухні настільки, що Діана збирається готувати українські страви і вдома:

“Ми їмо майже все з української кухні, але сало – це не наша улюблена страва. Все інше нам подобається. Я не дуже люблю холодець, так само, як і сало. Але ми любимо всі страви, приготовані з овочів та фруктів. А вареники з вишнями – це просто супер!”

Цього року програма родини Фелпс закінчується. Вчителька англійської Тамара Поштар каже, що за американцями сумуватимуть:

“Дейв – наша права рука, він нам дуже багато допомагає. Ми вже не уявляємо без нього життя, тому що звикли сидіти на його уроках, брати щось новеньке. Ми звикли, що кожного ранку прийдеш і замість “Привіт” скажеш “Гелоу”. А коли Дейва немає, то всі починають перепитувати: “Що трапилося?” Після нього будемо шукати когось іншого, але нам здається, що таких, як Дейв, більше нема. Він за все переживав, подарував нам принтер та ксерокс. Це був великий плюс”.

Американських добровольців хочуть мати багато українських шкіл, – пояснює співробітник Корпусу Миру Генрих Шимонович. Отож доводиться проводити конкурс:

“Школи отримують цю інформацію по-різному. Це може бути доброволець у тому ж місці, який працює і завершує службу і після цього школа хоче продовжити з ним роботу. Бувають статті у газетах, або переказують вчителі з інших шкіл. Школи також контактують з нашим офісом у Києві. Ми висилаємо документи, анкети, вони їх заповнюють і ми їх розглядаємо”.

Зазнає змін і сама програма. Генрих Шимонович каже, що тепер серед добровольців поменшало молоді:

“Раніше більшість добровольців були молоді люди віком 23 - 30 років. Але зараз новий фокус програми – приїздитимуть добровольці із більшим досвідом, яким вже за 50 років”.

На відміну від Росії, де діяльність Корпусу Миру згортають, в Україні американських добровольців більше, ніж будь-де у світі – понад 300. Їхня діяльність охоплює понад 200 міст та сіл. Відмовлятися від цієї програми український уряд поки що не збирається.

Всі новини дня

Домовленість України з МВФ є сигналом і для Росії - експерт Тімоті Еш

Лого МВФ

Міжнародний валютний фонд оголосив про домовленість з Україною щодо нової програми підтримки обсягом 15,6 млрд дол. Дворічну програму узгоджено на робочому рівні, і її затвердження потребує схвалення на рівні виконавчої ради Фонду.

Для того, щоб фінансування стало можливим, наприкінці минулого тижня Фонд змінив правила, дозволивши схвалювати програми для країн "з надзвичайним рівнем непевності". За 77 років своєї історії МВФ не надавав позики країнам, що перебувають у війні, пише Bloomberg.

Програма - це сигнал, який Захід надсилає, зокрема, і Росії, що міжнародна спільнота готова підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, каже Голосу Америки британський економіст Тімоті Еш.

"Гадаю, західні акціонери Фонду однозначно хотіли надіслати сигнал, зокрема, Росії, що Захід, МВФ і міжнародні установи задіяні на довгострокову перспективу. Вони віддані не лише тому, щоб Україна перемогла в конфлікті, але й у відбудові", - сказав Еш, провідний експерт зі стратегії в компанії BlueBay Asset Management.

Потреби України у фінансуванні значно більші, ніж 15,6 млрд дол, але програма МВФ допоможе залучити кредити й від інших, переконаний Еш.

"Вотум довіри від МВФ залучить інших державних кредиторів і, можливо, приватних інвесторів. Очевидно, що уряд США, ЄС та окремі країни Заходу виділили надзвичайний обсяг коштів – можливо до 80 мільярдів доларів за два роки. МВФ не буде нести цей тягар наодинці, все залежить і від допомоги інших кредиторів", - каже експерт.

Голова місії МВФ Гевін Грей висловив подібне сподівання, заявивши, що рішення "дозволить мобілізувати масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів України та партнерів під час тривання програми".

Грей зазначив, що на додаток до гуманітарних страждань, вторгнення Росії до України "має спустошливий вплив на економіку - дільність скоротилась на 30% у 2022 році, значну частину капіталу зруйновано, рівень бідності зріс".

У МВФ очікують на "поступове економічне відновлення в наступні квартали, під час відновлення діяльності, після значної шкоди для цивільної інфраструктури", однак вказують на ризики, пов'язані з можливою ескалацією бойових дій.

Міністр фінансів США Дженет Єллен привітала програму і сказала, що "амбітна програма МВФ з відповідними умовами, є критично важливою для підтримки зусиль України з реформ, включаючи зміцнення стандартів управління, зменшення ризиків корупції, а також для такої необхідної фінансової підтримки". Вона запевнила: "Сполучені Штати будуть з урядом та народом України стільки, скільки необхідно, перед лицем російської несправедливої, незаконної та аморальної війни".

"Важливим кроком підтримки МВФ для країни, що протистоїть російській агресії", назвав оголошення МВФ віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував Фонду за домовленість. У мережі Telegram він заявив, що "в умовах рекордного дефіциту бюджету ця програма допоможе нам профінансувати всі критичні видатки, зберегти макрофінансову стабільність та посилити нашу взаємодію з іншими міжнародними партнерами".

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

“Україна отримає сучасні винищувачі та зможе розпочати тренування лише після узгодженого рішення країн НАТО”. Таку думку висловив сенатор-демократ, Дік Дурбін, у ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Діти полеглих героїв: десятки тисяч українських сімей переживають трагедію війни. Відео

Віталій Антощук, військовослужбовець української армії, загинув під час російського ракетного удару в Запорізькій області в травні.

На розмінування України після війни може піти близько десяти років – експерти. Відео

На розмінування України після війни, за оцінками низки експертів, може піти близько десяти років. США та інші країни уже зараз виділяють кошти для вирішення цієї проблеми на звільнених від російських окупантів територіях.

Блінкен: У бюджеті на 2024 рік США збережуть підтримку України - безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну

Державний секретар США Ентоні Блінкен на слуханнях щодо проекту бюджету на 2024 фінансовий рік. Вашингтон, США, 22 березня 2023 року. REUTERS/Jonathan Ernst

У проекті бюджету США на 2024 рік збережеться безпекова, економічна, енергетична та гуманітарна підтримка України. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у комітеті Сенату з асигнувань щодо проекту бюджету США на 2024 рік.

Ентоні Блінкен зазначив, що США мають позитивне бачення майбутнього світу, який є "вільним, безпечним, відкритим і процвітаючим". Держсекретар висловив сподівання, що запропонований проект бюджету допоможе просунути це бачення та розв'язати проблеми, які дійсно важливі для американського народу.

"Перший – це виклик з боку наших стратегічних конкурентів, безпосередня гостра загроза з боку російського самодержавства та агресії. Найбільш руйнівний, звичайно, через його жорстоку агресію проти України", - зазначив Блінкен. Іншою загрозою держсекретар назвав довгостроковий виклик із боку Китайської Народної Республіки.

"Цей бюджет підтримуватиме нашу безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну підтримку України, щоб гарантувати, що війна президента Путіна залишиться стратегічною невдачею. Він посилить наші зусилля, щоб конкурувати з КНР", - зазначив Блінкен.

Він також додав, що друга група викликів для США спричинена глобальними випробуваннями, зокрема, кліматичною кризою, міграцією, продовольчою та енергетичною безпекою, пандеміями, які безпосередньо впливають на життя американців.

Більше

XS
SM
MD
LG