Спеціальні потреби

Актуально

Помер один iз спiвавторiв поправки Джексона-Венiка

Вчора у Флориді на 95-ому році життя помер колишнiй конгресмен Чарлс Венік – вiн же співавтор поправки Джексона-Венiка, якою Сполучені Штати десятилiттями обмежували торгівлю з країнами, якi вважалися порушниками людських прав. Закон, який був схвалений у 1974 роцi, був в першу чергу скерований проти Радянського Союзу. Втiм пiсля розпаду СРСР вiн залишався чинним i проти окремих екс-радянських республік, в тому числі i проти України, яка звiльнилася вiд його дії лише у березні минулого року.

Другий спiвавтор закону – колишнiй конгресмен Генрі Джексон помер ще 1983 року.

Ванiк, який понад чверть століття служив у Конгресі, був нащадком iммiгрантiв з Чехословаччини.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG