Спеціальні потреби

Актуально

Буш озвучив готовність вивести частину військ з Іраку (ВІДЕО)

Несподіваний візит Джорджа Буша до Іраку жваво обговорюють американські медіа. Журналісти і експерти кажуть, що така поїздка була йому необхідна, аби показати, що іракська війна і далі є в сфері його найбільших інтересів. Крім того, саме вчора Джордж Буш вперше озвучив готовність невдовзі вивести частину військ з Іраку. Для візиту Буш обрав провінцію Анбар, в якій американські війська досягли останнім часом найбільшого прогресу.

За один день Джордж Буш зустрівся з американськими генералами, Прем’єр-міністром Іраку і звичайно з солдатами американських збройних сил. Президент наголосив, що безпека в Іраку є пріоритетом, а Конгрес і громадськість мусять набратися терпіння. Буш натякнув про можливе виведення військ але не сказав деталей:

“Такі рішення треба приймати на основі чітких розрахунків наших командирів, які знають стан справ в Іраку. І аж ніяк не на основі нервових реакцій вашингтонських політиків, що шукають лише політичної вигоди”.

Буш втретє відвідав Ірак. Цього разу у супроводі його головних політичних консультантів: Держсекретаря Кондолізи Райс і міністра оборони Роберта Ґейтса. Вони також побачили покращення ситуації в Іраку. Командувач операцією в Іраку Дейвид Петреус та посол Раян Крокер виступлять з доповіддю перед конгресом цього місяця. Але генерал сказав, що вже передав свої висновки президенту:

“Я вже дав свої рекомендації. Є певні дискусії стосовно реалізації деяких наших планів. Для цього потрібне буде рішення нації”.

Після візиту до Іраку Буш відбув до Австралії, куди він планував прибути ще в понеділок для участі в економічному саміті.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG