Спеціальні потреби

У Пекіні борються за чистоту повітря


Бажаючи покращити якість повітря у Пекіні, де у 2008-му році відбудуться наступні Олімпійські ігри, керівництво китайської столиці вдалося до експерименту – заборонило на чотири дні виїзд на дороги мільйона трьохсот тисяч автомашин.

Нарікати на організаторів минуломісячного експерименту жоден з пекінських водіїв підстав не мав. Просто одного дня вулицями дозволяли їздити автомашинам з парними, а наступного – з непарними номерами. Таким чином кількість автомашин на дорогах китайської столиці вдалося скоротити у ті дні на третину. Представники екологічної служби міста вважають, що експеримент позначився успіхом.

За умов зростаючої економіки, на вулицях Пекіна дослівно стає тісно. Бо кожного дня тут з’являються понад тисяча нових автомобілів, за кермом яких – недосвідчені водії. Тому місто має й іншу проблему – транспортні затори. Чотири дні експерименту стали свіжим ковтком повітря для таксистів. Їхні прибутки значно підвищились.

Багато власників автомашин користувалися в ці дні громадським транспортом. У міських автобусах і вагонах метро було надзвичайно тісно.

Хоча аналізи якості повітря дещо покращилися, загалом вихлопних газів над містом розвіяти не вдалося. І тому все ще не ясно, чи дійсно учасникам наступних олімпійських ігор дихатиметься у Пекіні вільніше.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG