Спеціальні потреби

Уряд Януковича підготував власний проект бюджету-2008


Український уряд на своєму засіданні розглянув проект бюджету на наступний рік. Урядовці називають його реалістичним, однак схвалювати документ доведеться вже наступній Верховній Раді.

Досвід показує, що новий уряд традиційно розробляє і подає на затвердження новий проект бюджету, прем’єр називає нинішній документ цілком реальним:

“Ці два тижні, які ми працювали над бюджетом, переконали нас в тому, що на рівні всіх міністрерств досягнуті домовленості. І якщо будуть будь-які поправки, то ми їх врахуємо”.

Для розрахунків проекту держбюджету на 2008-ий рік взяли такі прогнозні макроекономічні показники: ВВП – ріст 7,2% (номінальний ВВП – 810,1 млрд грн), інфляція – 6,8%, курс гривні за 1 долар США – 4,95-5,25.

Доходи зведеного бюджету прогнозуються на рівні 250,2 млрд грн. Крім того, витрати зведеного бюджету прогнозуються в сумі 269,5 млрд грн, дефіцит держбюджету визначений у сумі 17,7 млрд грн (2,2% ВВП).

Фінансування дефіциту прогнозують за рахунок надходжень від приватизації в сумі 7 млрд грн, 10,7 млрд грн для фінансування дефіциту бюджету планується робити запозичення на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Водночас, перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак каже, що дефіцит державного бюджету-2008, проект якого був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів у вівторок, збільшений до 2,33% ВВП.

Також Прем’єр Янукович зазначив, що товарообіг з Росією за часів його пем’єраства зріс, тоді як у стосунках з Євросоюзом помітний спад. Ця заява здивувала брюссельських чтиновників.

Європейська комісія не бачить погіршення у відносинах з Україною, про що говорив Прем’єр Віктор Янукович. Про це заявила представник Єврокомісії Крішітана Хуманн:

“Наскільки я знаю, погіршення не трапилося. Було навпаки”.

Представник Єврокомісії наголосила, що не може напряму коментувати слова українського прем’єра, однак зазначила, що Єврокомісія бачить прогрес у двосторонніх відносинах.

XS
SM
MD
LG