Спеціальні потреби

Посол Тейлор: США хочуть бачити сильну і незалежну Україну


Посол Сполучених Штатів Вільям Тейлор ввaжає, що виборча кампанія в Україні відповідає демократичним нормам. Він також сказав, що Вашингтон уважно слідкуватиме за подіями в Україні у день голосування та після нього. Посол називає нинішні вибори до парламенту важливим етапом у демократичному розвитку України.

“Ми думаємо, що це важливо для українців висловити своє ставлення до своїх лідерів і обрати людей, які представлятимуть їхні інтереси в парламенті. Нам також здається важливим, щоб українці переконалися, що ваша держава продовжує бути лідером за демократичністю в регіоні. Ви провели демокритичні вибори півтора року тому в березні 2006-го. Таким же був третій раунд президентських виборів у 2004-му році. Три демократичних виборчих кампанії поспіль будуть корисними для України і для інших держав, які переконаються, що Україна залишається лідером і здатна проводити вільні, чесні, прозорі і чисті вибори”.

Поки що, на думку посла, кампанія в Україні йде досить демократично:

“Політичні партії сконцентровані на виборчій кампанії – це дуже добре. Преса активна, на вулицях багато політичної реклами. Так само на телебаченні, радіо, в пресі. Це також дуже добре. Кампанія, на нашу думку почалася вдало. Було декілька невеликих проблем, але не настільки сейозних, щоб говорити про якісь серйозні відхилення”.

Втім, каже ВільямТейлор, усі слідкуватимуть, щоб порушень демократичних норм не було й в день голосування:

“Звичайно, важливо, щоб кожен міг голосувати лише один раз. Важливо, щоб не було зловживань із скриньками для голосування вдома, які носитимуть по домівках до хворих або літніх людей. Важливо також, щоб дотримувалися процедури на дільницях для голосування”.

Дипломат сподівається, що демокритичні норми і закони виконуватимуть як до дня голосування, так і після нього:

“Важливо, щоб після виборів суди, до яких очевидно будуть звертатися із різними скаргами, були вільними від будь-якого впливу. З точки зору нашої зовнішньої політики, ми хочемо бачити сильну, єдину, незалежну Україну. І нам приємно бачити, що основні політичні партії відстоюють саме демократичний шлях розвитку України, сильної і європейської.

Якими б не були результати голосування, ми підтримаємо будь-який склад коаліції, яка буде сформована на демократичних виборах. І нам здається, для України буде добре отримати уряд, який почне ухвалювати рішення, що потрібні країні в наступні декілька років”.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG