Спеціальні потреби

Виведення військ з Іраку розпалило дискусію у Вашингтоні  (ВІДЕО)


Найбільш важливі події іракської війни відбуваються цими днями не на полі бою, а в столичному Вашингтоні. Де головнокомандувач наземних військ США в Іраку Дейвид Петреус доповідав у Конгресі про хід справ в Іраку. З промовою до народу має виступити Президент Буш. Очікується, що він прийме принаймні одну рекомендацію Петреуса і оголосить про виведення 30 тисяч американських солдат до середини літа наступного року. Критики вже назвали це скорочення фіктивним, адже саме на таку кількість солдатів Джордж Буш в лютому цього року тимчасово збільшив американський контингент в Іраку, щоб пришвидшити наведення там порядку.

Президент Буш запевняє, що подальше скорочення військ залежатиме від ситуаці ї в країні. І що для нього важливо повністю володіти усією інформацією, а також почути думки усіх сторін:

“Я попросив лідерів обох партій прийти і поділитися своїми думками стосовно Іраку. Ми мали серію слухань, де перед обома палатами Конгресу доповідали генерал Петреус і посол Крокер. Для мене важливо перед тим як я прийму рішення, проконсультуватися з лідерами партій”.

Лідери демократів у Конгресі, після зустрічі з президентом у Білому домі заявили, що таким чином він намагається ввести в оману американський народ, змушуючи людей повірити, що війна скоро припиниться.

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі зазначає: “У лютому президент говорив, що йому потрібно місяць-два, щоб побачити чи збільшення армії в Іраку дає необхідні результати. Зараз вже вересень і він говорить про скорочення аж у липні наступного року. То ж це просто спроба зберегти таку ж велику армію в Іраку ще на довгий час”.

Навіть деякі однопартійці Буша, республіканці, висловили сумніви з приводу ефективності стратегії збільшення армії в Іраку. Особливо зважаючи на головну мету цієї війни.

Прихильники Буша наголошують, що рішення про виведення військ може прийматися лише на основі стану справ в країні і не можна ставити якихось штучних графіків виведення військ. Оскільки бойовики і терористи сприйматимуть це як свою перемогу.

Сенатор-республіканець Джон МакКейн: “Ми не маємо права програти в Іраку. І я зроблю все що в моїх силах, для того, щоб командири в Іраку мали достатньо часу і підтримки, необхідної для повної перемоги у цій війні”.

Деякі експерти кажуть, що Джордж Буш вдало на свою користь використовує розмови про часткове зменшення військ в Іраку, яке, в свою чергу, мусить базуватися виключно на ситуації в країні. Цим самим він начебто говорить суспільству, що непопулярна війна йде до свого завершення, а насправді залишає в Іраку ту ж саму кількість військових, яка була там на початку цього року. Крім того Джордж Буш виграє необхідний для нього перед президентськими виборами-2008 час. І перекладає прийняття цього складного рішення на плечі наступного Президента США.

XS
SM
MD
LG