Спеціальні потреби

Нові технології роблять дипломатів ближчими до людей


Американські дипломати в Києві освоюють нові технології спілкування із українськими громадянами. Посол Вільям Тейлор першим серед колег із дипломатичних представництв почав записувати власні подкасти.

“Добрий день! Знову запрошуємо до посольства Сполучених Штатів у Києві”.

Це звернення посла Сполучених Штатів в Україні Вільяма Тейлора ніколи не покаже жоден телеканал і не транслюватимуть радіостанції. Побачити і почути його можуть власники комп’ютерів підключених до мережі Інтернет. Американський дипломат першим серед усіх зарубіжних послів у Києві освоїв нову технологію віртуального спілкування – яке називається “подкаст”. Він буде лише на сторінці посольства у світовій павутині.

У нинішньому подкасті посол говорив про вибори до Верховної Ради, річницю терактів 11 вересня і свої враження від поїздок українськими регіонами. Вільям тейлор каже, що у цих звернень вже є хоч і невелика, але постійна аудиторія:

“Я знаю це від свого батька. Він дивиться кожну таку трансляцію. І він критикує мене. Каже, що я зробив добре, що неправильно. І я ціную його поради. Я переконаний, що для нього і для більшості членів нашої сім’ї це перший досвід використання такої технології. Ми знайомимо із нею людей які не є досвідченими в цьому”.

Серед тем перших подкастів – візові питання, українсько-американські стосунки, життя у Сполучених Штатах. Ця технологія в Україні ще не дуже популярна, визнає головний редактор журналу InternetUA – Максон Пуговський. Надто мало українців мають доступ до мережі. За його словами, відео- та аудіотрансляції насамперед можуть зацікавити досвідчених користувачів інтернету:

“Журналісти, маркетологи, піарники або наприклад ІТ спеціалісти сприймають інтернет як рідне середовище і скоріше Інтернет буде для них головним медіа. Телевізор я покинув повністю і моє коло спілкування – це люди, які відмовилися від телевізора. Вони або не мають його вдома, або майже його не дивляться”.

Саме на таких людей розраховані подкасти, які робить дипломатичне представництво, – пояснює заступник прес-аташе Раян Дж. Ко:

“Ми хочемо охопити молодше покоління, тих хто “на короткій нозі” із технікою. І це гарний шлях достукатися до них. Бо молодь проводить багато часу в Інтернеті”.

Людей, які проводять більшість часу он-лайн в Україні, як і в усьому світі щороку більшає. Тому посольство надалі збільшуватиме кількість таких трансляцій. Посол тейлор зазначає:

“Нашим наступним кроком буде випуск таких подкастів регулярніше. Щоб люди мали доступ до виступів посла чи генконсула, який відповідає за візові питання, або питання усиновлення. Ми запрошуватимо гостей, представників інших підрозділів посольства, які можуть надати українцям корисну інформацію”.

Посольство шукає можливостей зробити свій сайт більш інтерактивним. Відвідувачі вже можуть ставити запитання послу або генеральному консулу. І отримати відповіді із перших вуст у наступному подкасті.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG