Спеціальні потреби

Актуально

Соціологи оприлюднили останні передвиборчі рейтинги

Соціологи оприлюднили останні рейтинги. Від завтрашнього дня жодних цифр – закон забороняє публікацію соціологічних прогнозів за 15 днів до виборів. У наступні два тижні може змінитися багато що, наразі ж до Верховної Ради гарантовано проходять лише три політичні сили. Про це свідчать дані опитування, проведеного у вересні Фондом “Демократичні ініціативи”. Найбільше голосів у Партії регіонів – майже 35%. Майже 26% виборців готові підтримати Блок Юлії Тимошенко. І 12% проголосує за блок “Наша Україна – Народна самооборона”.

Шанси потрапити до парламенту має також Блок Литвина, в якого 3,3% прихильників. Комуністична партія наразі не дотягує до прохідної планки: вересневі заміри показали, що кількість прихильників КПУ сягає лише 2,7%.

Коментуючи отримані результати, соціологи зазначають: за останні місяці принципові зміни відбулися у помаранчевому таборі. Якщо раніше популярність Блоку Тимошенко знижувалась, а його рейтинги майже зрівнялися з рейтингами НУНС, то тепер БЮТ різко наростив оберти і майже удвічі випереджає пропрезидентську партію.

На думку експертів, це пояснюється невдалою стратегією виборчої кампанії “Нашої України – Народної самооборони”. Як відомо, НУНС будувала свою кампанію на ліквідації депутатської недоторканності – гаслі, що аж ніяк не належить до першої десятки найбільш актуальних проблем, які хвилюють виборців; до того ж його перехопили опоненти з Партії регіонів.

Суттєві зміни відбулися і серед партій та блоків “другого ешелону”. Рейтинг Компартії влітку зростав, а сьогодні вона балансує на межі проходження в парламент. А тим часом комуністів наздогнав Блок Володимира Литвина – як вважають соціологи, за рахунок активної рекламної кампанії та прагнення виборців до певної некомуністичної альтернативи як біло-блакитних, так і помаранчевим.

Втім, проблемою Блоку Литвина соціологи називають те, що його виборці найбільш нестабільні. Як свідчать дані опитування, лише половина з них заявили, що впевнені у своєму виборі і не передумають. А відтак до Верховної Ради скоріше пройдуть комуністи, ніж Блок Литвина, – вважає керівник фірми “Юкрейніан соціолоджі сервіс” Олександр Вишняк:

“До Верховної Ради можуть пройти як три, так і п’ять партій. Причому найбільш вірогідним я вважаю варіант, що пройдуть чотири – трійка лідерів плюс КПУ. Найнижча вірогідність того, що пройдуть всі п’ятеро”.

Що ж до Соціалістичної партії Мороза та Прогресивної соціалістичної партії Вітренко, то вони, на думку соціологів, втратили будь-які шанси подолати тривідсотковий бар’єр. За даними опитування, соціалісти мають 1,8%, а прогресивні соціалісти – 1,1% підтримки.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG