Спеціальні потреби

Актуально

Гарвардська бізнес-школа – ключ до успішної кар’єри (ВІДЕО)

Чи замислювалися Ви над тим, в яких університетах навчаються ті, хто потім стає керівниками великих корпорацій, власниками потужних приватних фірм чи лідерами держав та громадських організацій? Де треба вчитися, щоб стати директором?

У Сполучених Штатах вже більше ста років діють спеціальні вищі навчальні заклади – бізнес-школи, які готують майбутніх лідерів суспільства та бізнесу. Однією із них є Гарвардська бізнес-школа, заснована 1908-го року, яка є практично ровесницею бізнес-освіти. Цей напрямок навчання був створений, щоб готувати спеціалістів, здатних очолювати приватні та державні структури і управляти процесами та людьми. Такі фахівці отримували диплом магістра бізнес-адміністрування, коротко МБА і їх одразу запрошували на керівні посади у різних організаціях.

Професор гарвардської бізнес-школи Раві Абделал зазначає: “Це професійна освіта, як медицина чи право, але фокусується на практиці менеджменту в організаціях”.

У 1925-му році гарвардські професори запровадили унікальний метод навчання – метод ситуацій. Професор каже, що відтоді усе навчання в бізнес-школі побудоване на тому, що студенти аналізують та вирішують реальні ситуації у різних сферах бізнесу, які базуються на реальних даних:

“Цей метод дає студентам практичне розуміння того, як діяли керівники інших організацій в конкретних ситуаціях .Тож студент-випускник уже знайомий з багатьма можливими проблемами, які виникають у бізнесі”.

Гарвард полює за найбільш талановитою молоддю, тими, хто потім своїми успіхами підніматиме престиж школи. Середній вік студента близько 30-ти років, і він крім сильних академічних здібностей повинен мати чотири-п’ять років досвіду роботи.

Професор Раві Абделал: “Ми намагаємося відібрати тих людей, які мають потенціал бути лідерами, які можуть впливати на навколишній світ і які вже займали провідні ролі в різних організаціях”.

Навчання у бізнес-школі надзвичайно престижно у США. Для молодих спеціалістів це означає стрімкий кар’єрний ріст і дорогу на найвищі щаблі суспільства. Плата за два роки навчання у Гарварді становить майже 90 тисяч доларів, але така ціна не лякає претендентів. За статистикою, майже кожен випускник Гарвардської бізнес-школи отримує нову пропозицію на роботу одразу після закінчення школи, а середня зарплата випускника у перший же рік роботи становить 105 тисяч доларів на рік.

Раві Абделал каже: “Студенти самі вирішують як будувати свою кар’єру і в якій компанії. Все від започаткування власного бізнесу до роботи у найбільшій корпорації світу – у їхньому виборі. Їх обмежує хіба що власна уява при виборі кар’єри після МБА”.

Випускниками Гарвардської бізнес-школи у різні роки були: теперішній Президент США Джордж Буш, мер Нью-Йорка – медіа магнат Майкл Блумберґ, Голова правління корпорації Е-Бей Маргарет Уітман і ще багато інших відомих у всьому світі людей. Традиційно, Гарвард готує спеціалістів, здатних керувати компаніями будь-якого профілю. Професор каже, що серед його випускників є і українці:

“У нас вчилися студенти з України. За вісім років свого викладання тут я мав вісім чи дев’ять українських студентів. Більшість з них знайшли роботу у Європі, дехто в Америці. Я не знаю чи хтось з них повернувся в Україну, але всі вони планували колись працювати в Україні і зробити свій внесок в розвиток її економіки”.

Насамкінець професор Абделал поділився таємницею, що він у даний момент розробляє навчальну ситуація для студентів про експортну стратегію “Газпрому” на прикладі його відносин з Україною. Тож незабаром студенти Гарвардської бізнес-школи самі спробують розв’язати цю проблему, а ми зможемо порівняти їхні пропозиції з тим, як з цим завданням впорались українські урядовці.

Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG