Спеціальні потреби

Актуально

Уряд Іраку може видворити американську охоронну компанію

Дедалі зростає обурення іракців з приводу загибелі у неділю восьми цивільних. Вони стали жертвами перестрілки, розпочатої у Багдаді службовцями приватної американської фірми, яка охороняє дипломатів США. У зв’язку з інцидентом, уряд Іраку вирішив скасувати ліцензію, яка надає право на ведення охоронної служби в країні компанії “Блеквотер”.

Рішення іракського уряду видворити з країни службовців фірми “Блеквотер” іракці здебільшого вітають. Втім у разі його схвалення Прем’єр-міністром Нурі аль-Малікі, американські посадовці, інженери, представники відбудовчих компаній залишаться в Іраку без відповідної охорони. Водночас оглядачі вважають, що таке рішення значно покращить політичний імідж шиїтського уряду в очах самих іракців, які кажуть, що американські фірми безпеки займаються на вулицях будь-чим і зневажливо ставляться до громадян.

Поки що важко встановити, що ж таки дійсно сталося у понеділок. За повідомленням посольства США у Багдаді, невідомі нападники атакували конвой дипломатів. У відповідь, охоронці безпеки почали відстрілюватися. Компанія “Блеквотер” заявляє, що її працівники, відкриваючи вогонь, діяли відповідно до інструкцій.

Базована в штаті Північна Кароліна “Блеквотер” – одна з трьох приватних фірм, які охороняють персонал Державного Департаменту США. Тому, що сталося у понеділок, передувало ще декілька кривавих інцидентів у Іраку. У травні 2007-го року працівник компанії застрелив цивільного іракця, який проїжджав у своєму авто занадто близько від машини охоронців. Також у ніч перед Різдвом 2006-го року, колишній працівник “Блеквотер” застрелив особистого охоронця іракського віце-президента.

Цим разом, після появи у понеділок офіційного повідомлення про інцидент, Державний Секретар США Кондоліза Райс зателефонувала до іракського Прем’єр-міністра аль-Малікі та висловила жаль з приводу людських втрат. Вона запевнила, що результати внутрішнього слідства будуть донесені до відома Багдада. Чи допоможуть ці заходи виправити становище і залишити в країні приватних американських охоронців, покаже час.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG