Спеціальні потреби

Єврокомісія захистить енергетичні ринки ЄС від “Газпрому”


Європейська Комісія запропонувала широкомасштабні заходи, які мають на меті посилити конкуренцію і збільшити інвестиції в енергетичну галузь, а найголовніше захистити енергетичні ринки Європейського Союзу від поглинання російським “Газпромом”.

Європейська Комісія пропонує урядам країн-членів Євросоюзу два варіанти – або змусити виробників природного газу і електроенергії продати свої мережі поставок, або здавати їх в оренду незалежним операторам. Таким чином виконавчий орган ЄС намагається збільшити конкуренцію і дати споживачам більше вибору щодо того, в кого вони купуватимуть газ і електрику.

Президент Європейської Комісії Хосе Мануель Баррозо зазначає:

“Нам потрібно об’єднати зусилля європейців для боротьби з кліматичними змінами, для сприяння безпеки в галузі енергетики і забезпечення постачання енергії громадянам за справедливими цінами. Це є можливим лише за умов конкурентного енергетичного ринку”.

Зокрема Єврокомісія заявляє, що іноземні компанії не слід допускати до ринків газу і електроенергії Європейського Союзу. Маючи на увазі російський “Газпром”, який постачає 25% природного газу споживачам в ЄС і заявляє про свої наміри придбати європейські енергетичні активи. Євросоюз віддавна виявляє своє невдоволення політикою Росії, яка відмовляється дати іноземним інвесторам доступ до свого енергетичного ринку, в той час як “Газпром” має відкритий доступ до ринку ЄС.

Між тим представники російського “Газпрому” заявили, що компанія є надійним постачальником природного газу і важливим інвестором в інфраструктуру, яка доставляє його Євросоюзу. “Газпром” планує вивчити ініціативи Єврокомісії, після чого оприлюднить офіційну заяву з цього приводу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG