Спеціальні потреби

Актуально

Долар США досягнув історичного мінімуму відносно євро

Цього тижня Федеральний резервний банк США вдався до кроків, що призвели до здешевлення американського долара відносно інших валют світу. Що це означатиме для американської економіки, і як може вплинути на економіки європейських країн і України?

Світовий ринок миттєво відреагував на дії Федерального банку США, за заниженням вартості американської валюти. Сьогодні один американський долар зрівнявся у вартості з канадським, вперше за останні 30 років. А відносно євро він досягнув свого історичного мінімуму – одна ціла чотири десятих долара за один євро.

Кожен американець, який зараз подорожує в Європі вам скаже, що за долар він не може купити того, що міг купити там раніше. Усе, від автобусної екскурсії Лондоном, до вишуканої вечері у Парижі стало відносно дорожчим.

Такс само імпортовані в США, наприклад французьке вино, італійська оливкова олія, чи японські телевізори відтепер коштуватимуть американцям більше.

Але у падінні долара, є і позитивні моменти для американської економіки. Джим Ноттс, який володіє фабрикою з виготовлення металевої сітки у штаті Массачусетс каже, що щоразу, як долар падає, його продукція стає дешевшою відносно продукції закордонних конкурентів. І це дуже допомагає його бізнесу.

Допомагає як невеликим компаніям, так і економічним гігантам. Це дало “Боїнгу” перевагу перед його європейськими конкурентами і дозволило встановити кращі ціни ніж мають Азійські авіакомпанії.

Експерт валютного ринку Джемі Колмен зазначає: “В особливому виграші є американські експортери. Завдяки падінню долара, їхня продукція стала коштувати дешевше на світовому ринку”.

Американська економіка залежить від рівня експорту американських товарів. Зниження долара – це добра звістка для тих, хто продає американські товари і також добра новина для тих, хто вклав свої гроші в такі компанії. Експерти кажуть, що в даний момент, слабкий долар значно допомагає американській економіці вийти з довготривалого застою.

А для європейської економіки слабкий долар – це величезна проблема. Так у відповідь на дії американців, французький Президент Ніколя Саркозі закликав Європейський центральний банк так само обвалити і євро. Він каже, що діяти треба негайно інакше це просто підірве економіки європейських країн.

Українські банкіри кажуть, що курс гривні відносно американського долара не буде змінюватись, принаймні до парламентських виборів. Жорстка прив’язка курсу гривні до американської валюти може бути навіть вигідна для української економіки, оскільки українські товари на світовому ринку, як і американські, так само подешевшають. А це сприятиме збільшенню українського експорту.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG