Спеціальні потреби

Долар США досягнув історичного мінімуму відносно євро


Цього тижня Федеральний резервний банк США вдався до кроків, що призвели до здешевлення американського долара відносно інших валют світу. Що це означатиме для американської економіки, і як може вплинути на економіки європейських країн і України?

Світовий ринок миттєво відреагував на дії Федерального банку США, за заниженням вартості американської валюти. Сьогодні один американський долар зрівнявся у вартості з канадським, вперше за останні 30 років. А відносно євро він досягнув свого історичного мінімуму – одна ціла чотири десятих долара за один євро.

Кожен американець, який зараз подорожує в Європі вам скаже, що за долар він не може купити того, що міг купити там раніше. Усе, від автобусної екскурсії Лондоном, до вишуканої вечері у Парижі стало відносно дорожчим.

Такс само імпортовані в США, наприклад французьке вино, італійська оливкова олія, чи японські телевізори відтепер коштуватимуть американцям більше.

Але у падінні долара, є і позитивні моменти для американської економіки. Джим Ноттс, який володіє фабрикою з виготовлення металевої сітки у штаті Массачусетс каже, що щоразу, як долар падає, його продукція стає дешевшою відносно продукції закордонних конкурентів. І це дуже допомагає його бізнесу.

Допомагає як невеликим компаніям, так і економічним гігантам. Це дало “Боїнгу” перевагу перед його європейськими конкурентами і дозволило встановити кращі ціни ніж мають Азійські авіакомпанії.

Експерт валютного ринку Джемі Колмен зазначає: “В особливому виграші є американські експортери. Завдяки падінню долара, їхня продукція стала коштувати дешевше на світовому ринку”.

Американська економіка залежить від рівня експорту американських товарів. Зниження долара – це добра звістка для тих, хто продає американські товари і також добра новина для тих, хто вклав свої гроші в такі компанії. Експерти кажуть, що в даний момент, слабкий долар значно допомагає американській економіці вийти з довготривалого застою.

А для європейської економіки слабкий долар – це величезна проблема. Так у відповідь на дії американців, французький Президент Ніколя Саркозі закликав Європейський центральний банк так само обвалити і євро. Він каже, що діяти треба негайно інакше це просто підірве економіки європейських країн.

Українські банкіри кажуть, що курс гривні відносно американського долара не буде змінюватись, принаймні до парламентських виборів. Жорстка прив’язка курсу гривні до американської валюти може бути навіть вигідна для української економіки, оскільки українські товари на світовому ринку, як і американські, так само подешевшають. А це сприятиме збільшенню українського експорту.

XS
SM
MD
LG