Спеціальні потреби

Актуально

Відбувся з’їзд Асоціації українських правників Америки

Правові аспекти ситуації в Україні напередодні і після виборів, серед іншого обговорюють цими днями члени Асоціації українських правників Америки, що зібрались у Вашингтоні.

Це вже тридцятий щорічний асоціації, яка об'єднує юристів, адвокатів, суддів та студентів права українського походження, що працюють у Сполучених Штатах. Створена вона для того, аби допомагати вихідцям з України закріпитися в юридичній сфері Америки а також представляти інтереси української діаспори в правових питаннях.

Члени асоціації працюють в найбільших юридичних компаніях Америки, адвокатурі та судах. Одним з напрямків роботи асоціації є співпраця з юристами та суддями з Україні, і розбудова правової системи в Україні.

Детальніше про діяльність Асоціації українських правників Америки розповів її президент Андрій Підгірський у розмові з Мирославою Ґонґадзе.

МҐ: Чи ставите Ви перед собою завдання допомагати розвитку правової системи в Україні і якщо так то чого вдалось досягти?

АП: Упродовж 30 років наша організація допомагає Україні у багатьох правових питаннях. Наприклад, члени асоціації з початку 90-их років їздять на Україну і допомагають у створенні правової держави та законотворчої діяльності. Одним із членів нашої організації є суддя Богдан Футей, який відомий у розвитку конституційної реформи на Україні. Інші члени асоціації проводять в Україні навчання адвокатів та суддів.

МҐ: Думаю, що не помилюсь, якщо скажу, що практично кожен громадянин України зіштовхувався з недосконалістю судової системи в Україні. Як Ви як американський юрист, який також має українську юридичну освіту, оцінюєте стан правової системи в Україні?

АП: Безумовно, Україні потрібно розвивати законодавство у багатьох сферах. Основний закон також потребує змін. Але це має вирішити угода між політичними партіями. Окрім цього, за прикладом США, чи розвинутих країн Європи, в Україні також повинні бути змінені й економічні закони, які діють у сфері податків, фінансового права та цінних паперів. Треба брати за приклад законодавчі акти інших розвинених країн, аналізувати їх, та адаптувати до української ситуації.

МҐ: Немало молодих людей в Україні мріють здобути юридичну освіту. Чи могли б вони здобути кваліфікацію, щоб практикувати не лише в Україні, але й у США і яка у них фінансова перспертива?

АП: У свій час я був одним із таких українських юристів, який отримав стипендію від Українсько-американської асоціації адвокатів. Багато юридичних університетів Америки надають стипендії для здібних студентів, які також можуть підняти рівень цих університетів.

Наша асоціація також має два фонди, які ми створили ще у 80-их роках. Детальнішу інформацію ви можете знайти, завітавши на наш веб-сайт www.uaba.com.

Всі новини дня

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Тактика жорстокої війни Росії не зменшить ні рішучість України, ні підтримку США, – Держдеп

Місцеві жителі прибирають уламки біля будинку свого сусіда, який постраждав від російського військового удару під час нападу Росії на Україну, село Глеваха під Києвом, 26 січня 2023 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Висловлюючи співчуття українцям від імені Сполучених Штатів через втрати, спричинені черговим російським бомбардуванням, заступник речника Держдепу США Ведант Патель заявив під час брифінгу сьогодні, що російська тактика жорстокої війни “не зменшить рішучості України протистояти”, а “США підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно”.

“Наші союзники та партнери чітко заявили про те саме, - сказав Патель. - Ми рішуче підтримуємо Україну, коли вона захищає свою країну та прагне здобути право на мирне, демократичне та процвітаюче майбутнє, заради якого народ України так багато чим пожертвував”.

Посадовець наголосив, що Росія продовжує спричиняти смерть і руйнування, а зброя Ірану допомагає у цьому.

Як повідомляв Голос Америки, Росія вкотре здійснила ракетну атаку проти України сьогодні. За даними ЗСУ, українські ППО знищили 47 крилатих ракет, включаючи 20 в районі Києва. Як повідомляє АР, у результаті атаки загинули 11 людей і ще 11 були поранені.

Більше

XS
SM
MD
LG