Спеціальні потреби

Актуально

У Бірмі загинуло щонайменше дев'ят учасників протесту

За офіційними даними, урядові війська Бірми вбили у четвер щонайменше дев'ятьох учасників протесту, ще одинадцять отримали поранення під час розгону демонстрації у столиці – Рангун. Серед загиблих японський журналіст, який прибув до країни два дні тому для висвітлення подій.

Журналіст ймовірно загинув під час зіткнення учасників протестів зі силами безпеки. За іншою інформацією спецпідрозділи відкрили вогонь по антиурядовій демонстрації, яку очолюють буддистські монахи.

Надходять також повідомлення, що в результаті загинув один з ченців. Раніше у четвер сотні військових пройшли вулицями столиці, попереджаючи, що порушників правопорядку будуть розстрілювати. За різними даними, на демонстрації виходить приблизно 75 тисяч людей. Люди збираються у різних частинах міста та закликають до свободи та миру. Один з місцевих жителів повідомив “Голосу Америки”, що в одному з районів Рангуна мітингувальники не дали військовим арештувати групу монахів.

Між тим Президент Буш у спеціальній заяві висловив підтримку народові Бірми, який мирними демонстраціями висловлює свою незгоду з військовим режимом країни.

“Кожна держава несе відповідальність за те, щоби підтримати народ, який страждає від брутального військового режиму як наприклад у Бірмі. Тому ми закликаємо країни, що мають вплив на бірманський уряд приєднатися до США у підтримці прагнень народу Бірми до демократії”, – зазначається у документі. У заяві також міститься звернення до урядових військ не стріляти у свій власний народ.

Всі новини дня

Антикорупційні зусилля під час повномасштабної війни: інтерв’ю з очільником «Прозорро. Продажі» Олексієм Соболєвим. Відео

Про антикорупційні зусилля в Україні протягом повномасштабної війни розповів Олексій Соболєв, очільник «Прозорро. Продажі». Наразі він прибув до США на міжнародну антикорупційну конференцію.

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Більше

XS
SM
MD
LG