Спеціальні потреби

Актуально

На Одещині найбільшою проблемою були недоліки у списках

Найбільше голосів підтримки в Одеській області одержала Партія регіонів. На другому місці, з великим відривом, Блок Юлії Тимошенко, далі Соціалістична партія. Порушення у день голосування були, але підстав для скасування результатів немає. Про це повідомив керівник інформаційно-аналітичного відділу Одеської обласної організації Комітету виборців України Олег Константінов.

У день голосування від різних політичних сил надходили повідомлення про різноманітні, в тому числі, навмисні порушення виборчого законодавства. Зокрема, активісти КПУ зафіксували кілька спроб підкупу виборців в день голосування у райцентрі Ананьїв, Одеської області (136 виборчий округ). Зафіксовані факти недопущення на виборчі дільниці спостерігачів від Блоку Юлії Тимошенко.

Однак найважливішою проблемою цьогорічної виборчої кампанії назвав недоліки у списку виборців одеський міський голова Едуард Гурвіц:

“Ми створили у кожному районі міста групи, які мали покращити якість списків виборців, але поки в країні не буде електронного реєстру виборців будь-яка робота у цьому напрямку не матиме успіху. Сьогодні списки роблять за допомогою амбарних книжок та за участю працівників паспортних столів, які досить часто роблять переклади даних з помилками. Як наслідок, одне прізвище у різних варіантах з’являється у списках. Помилки роблять і в іменах, даних про місце народження. Можете собі уявити, що помилок таких безліч. Навіть попри те, що ми намагалися їх виявити і виправити, слід визнати той факт, що списки виборців в країні ненайкращі”.

Міський голова відзначив, що міська влада зробила все можливе і для недопущення використання під час підготовки до виборів і у день голосування в Одесі адміністративного ресурсу.

Побоювання мера Одеси розділив і голова обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко:

“За оцінкою КВУ найбільшою проблемою був стан списків виборців і компетентність членів виборчих комісій. Стан списків ми оцінюємо як критичний і гірший, ніж 2006-го року”.

Серед наявних проблем на прес-конференції в Одесі були названі порушення процедури відкриття дільниць, проблеми з доступом спостерігачів на виборчі діяльності, випадки відмови у наданні інформації журналістам, нестача, або перебільшення кількості бюлетенів для голосування на дільницях. Зафіксовані факти агітації і порушення виборчого законодавства.

Голова обласної організації Комітету виборців України зазначив: “Ми не маємо підстав твердити про скоординовану кампанію фальсифікації виборів з боку будь-якої політичної сили. Органи МВС здійснювали належне спостереження за дотриманням громадянського порядку під час голосування”.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG