Спеціальні потреби

Актуально

На Одещині найбільшою проблемою були недоліки у списках

Найбільше голосів підтримки в Одеській області одержала Партія регіонів. На другому місці, з великим відривом, Блок Юлії Тимошенко, далі Соціалістична партія. Порушення у день голосування були, але підстав для скасування результатів немає. Про це повідомив керівник інформаційно-аналітичного відділу Одеської обласної організації Комітету виборців України Олег Константінов.

У день голосування від різних політичних сил надходили повідомлення про різноманітні, в тому числі, навмисні порушення виборчого законодавства. Зокрема, активісти КПУ зафіксували кілька спроб підкупу виборців в день голосування у райцентрі Ананьїв, Одеської області (136 виборчий округ). Зафіксовані факти недопущення на виборчі дільниці спостерігачів від Блоку Юлії Тимошенко.

Однак найважливішою проблемою цьогорічної виборчої кампанії назвав недоліки у списку виборців одеський міський голова Едуард Гурвіц:

“Ми створили у кожному районі міста групи, які мали покращити якість списків виборців, але поки в країні не буде електронного реєстру виборців будь-яка робота у цьому напрямку не матиме успіху. Сьогодні списки роблять за допомогою амбарних книжок та за участю працівників паспортних столів, які досить часто роблять переклади даних з помилками. Як наслідок, одне прізвище у різних варіантах з’являється у списках. Помилки роблять і в іменах, даних про місце народження. Можете собі уявити, що помилок таких безліч. Навіть попри те, що ми намагалися їх виявити і виправити, слід визнати той факт, що списки виборців в країні ненайкращі”.

Міський голова відзначив, що міська влада зробила все можливе і для недопущення використання під час підготовки до виборів і у день голосування в Одесі адміністративного ресурсу.

Побоювання мера Одеси розділив і голова обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко:

“За оцінкою КВУ найбільшою проблемою був стан списків виборців і компетентність членів виборчих комісій. Стан списків ми оцінюємо як критичний і гірший, ніж 2006-го року”.

Серед наявних проблем на прес-конференції в Одесі були названі порушення процедури відкриття дільниць, проблеми з доступом спостерігачів на виборчі діяльності, випадки відмови у наданні інформації журналістам, нестача, або перебільшення кількості бюлетенів для голосування на дільницях. Зафіксовані факти агітації і порушення виборчого законодавства.

Голова обласної організації Комітету виборців України зазначив: “Ми не маємо підстав твердити про скоординовану кампанію фальсифікації виборів з боку будь-якої політичної сили. Органи МВС здійснювали належне спостереження за дотриманням громадянського порядку під час голосування”.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG