Спеціальні потреби

Актуально

Захід сподівається на швидке формування уряду (ВІДЕО)

У неділю українці обрали новий парламент країни. Спостерігачі з численних міжнародних місій заявляють, що незначні порушення, які були в окремих регіонах не вплинули на результати голосування.

Зокрема Організація безпеки та співробітництва у Європі заявляє, що вибори були демократичними і пройшли відповідно до міжнародних стандартів. Таку заяву у понеділок зробив віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Тоне Тінгсгард. Представнки ж Європейського Парламенту закликають політичних лідерів України використати результати виборів як базу для формування стабільної і продуктивної політичної системи.

Голова делегації Європейських депутатів Адріан Северин заявив, що під час передвиборчої кампанії усі політичні сили висловлювали прагнення вступу України до Європейського Союзу, тому він закликає політичних лідерів приступити до реалізації цих прагнень.

А в Державному департаменті США привітали позитивну оцінку ОБСЄ виборів в Україні і закликали до швидкого формування уряду. Заступник представника Держдепартаменту Том Кейсі зазначив:

“Ми сподіваємося, що результатом цих виборів стане формування ефективного уряду, який працюватиме для народу. Ми готові співпрацювати з будь-яким урядом, що утвориться у результаті цих виборів”.

Оглядачі у США також погоджуються, що Україні необхідно якомога швидше формувати уряд, адже пропри офіційну заяву Держдепу, досвід показує, що американсько-українські відносини все таки залежатимуть від складу парламентської коаліції, уряду та політичних пріоритетів.
За словами колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, офіційний Вашингтон не має чіткого фаворита в Україні та готовий працювати з будь-яким легітимним урядом. Єдине на що він сподівається, аби уряд був сформований швидко:

“Вашингтон не хоче бачити повторення того, що трапилося 2006-го після виборів, коли коаліція формувалася протягом чотирьох місяців та призначався уряд. Це – втрачений час”.

Втім, україно-американські стосунки, за словами Стівена Пайфера, все-таки залежатимуть від складу парламентської коаліції, уряду та політичних пріоритетів. Але, не залежно від складу коаліції, на думку експерта, сьогодні існують об’єктивні причини покращення двосторонніх відносин між країнами:

“Сьогодні на питанні денному ми не маємо багато двосторонніх проблемних питань. Питання поправки Джексона-Веніка врегульоване, досягнуто двосторонньої угоди щодо вступу України в СОТ, проблему щодо охорони права інтелектуальної власності в Україні вирішено. І це дозволяє Україні та США сконцентруватися на інших питаннях. І одне з цих питань – економічна реформа”.

На подальші економічні реформи та боротьбу з корупцією сподіваються і представники американських бізнес-кіл. Про що зазначає голова бізнес-ради Україна-США Морґан Вільямс:

“Сподіваємося, що новий уряд нарешті буде відданим та щирим щодо проведення реформ, які необхідні, аби підтримувати економічне зростання в Україні в довготривалій перспективі”.

Також в США сподіваються, що українській політичній еліті вдасться обійтися без повторення подібних криз у майбутньому. Зокрема, завдяки реформі Конституції.

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG