Спеціальні потреби

Актуально

Захід не коментує виборів до оголошення результатів  (ВІДЕО)

Західний Світ загалом та Америка зокрема, намагаються уникати коментарів на тему виборів в Україні до оголошення їх офіційних результатів Центрвиборчкомом. Таку позицію зараз займають представники влади, експерти та преса. Поки в Україні жваво обговорюють можливі варіанти колації, “Голос Америки” запитав кількох західних фахівців, яка коаліція була б на їхню думку найбільш сприятливою для України. Думки експертів розділилися. Наприклад, Андерс Аслунд, політолог та економіст, що спеціалізується на дослідженні процесів у Східній Європі вважає, що широка коаліція для України небажана:

“Чого б я найбільше не хотів, так це широкої коаліції, бо широка коаліція, гарантуватиме безпеку для корупційних дій. Я би хотів, щоб залишалася сильна опозиція незалежно від того, хто формуватиме уряд. Для того щоб наглядати за корупцією”.

Колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський, навпаки, вважає, що політичним силам в Україні варто нарешті знаходити порозуміння і формувати широкий альянс:

“Якщо ви подивитесь на основні завдання, що стоять перед Україною – досягнення стабільності, об’єднання Сходу та Заходу, інтеграція в європейські структури, то, можливо, кооперація між цими двома партіями – Януковича та Ющенка може бути розумним вибором”.

Старший аналітик Атлантичної ради США Адріан Каратницький вважає, що насправді для західного світу немає великої різниці склад коаліції, для Заходу головне, щоб уряд і політична ситуація в Україні була стабільною:

“Американський уряд не має якоїсь чіткої позиції щодо волевиявлення українського народу, якщо воно реалізоване демократично, як це і відбулося в цих виборах. Мені здається, що є зацікавлення, щоб був прогнозований і стабільний уряд, щоб він дальше продовжував основні реформи і тягнув Україну в глибоку інтеграцію у світову економічну систему і безпосередньо в Західний світ”.

Американська преса поки що не друкує коментарів щодо виборів в Україні. Україна згадується лише у контексті останньої заяви російського “Газпрому” про можливе зменшення постачання газу в Україну, якщо та не погасить свого більше ніж мільярдного боргу за попередньо спожитий газ.

“Вашингтон Пост”, зокрема, проводить аналогію з ситуацією 2006-го року, коли “Газпром” після перемоги Ющенка на виборах вдався до підвищення ціни на газ для України. Результатом таких дій стало обмеження надходження газу до Європи, що викликало тоді значне занепокоєння у всього світу. Газета зазначає, що українська влада не погоджується зі звинуваченнями “Газпрому”, заявляючи, що борг за газ накопичився через участь у газових схемах компанії посередника, інтереси якого захищав попередній уряд. “Вашингтон Пост” пише, що цього разу Єврокомісія закликає сторони якомога швидше вирішити проблему боргу і не допустити зменшення постачання газу в Європу.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG