Спеціальні потреби

Захід не коментує виборів до оголошення результатів  (ВІДЕО)


Західний Світ загалом та Америка зокрема, намагаються уникати коментарів на тему виборів в Україні до оголошення їх офіційних результатів Центрвиборчкомом. Таку позицію зараз займають представники влади, експерти та преса. Поки в Україні жваво обговорюють можливі варіанти колації, “Голос Америки” запитав кількох західних фахівців, яка коаліція була б на їхню думку найбільш сприятливою для України. Думки експертів розділилися. Наприклад, Андерс Аслунд, політолог та економіст, що спеціалізується на дослідженні процесів у Східній Європі вважає, що широка коаліція для України небажана:

“Чого б я найбільше не хотів, так це широкої коаліції, бо широка коаліція, гарантуватиме безпеку для корупційних дій. Я би хотів, щоб залишалася сильна опозиція незалежно від того, хто формуватиме уряд. Для того щоб наглядати за корупцією”.

Колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський, навпаки, вважає, що політичним силам в Україні варто нарешті знаходити порозуміння і формувати широкий альянс:

“Якщо ви подивитесь на основні завдання, що стоять перед Україною – досягнення стабільності, об’єднання Сходу та Заходу, інтеграція в європейські структури, то, можливо, кооперація між цими двома партіями – Януковича та Ющенка може бути розумним вибором”.

Старший аналітик Атлантичної ради США Адріан Каратницький вважає, що насправді для західного світу немає великої різниці склад коаліції, для Заходу головне, щоб уряд і політична ситуація в Україні була стабільною:

“Американський уряд не має якоїсь чіткої позиції щодо волевиявлення українського народу, якщо воно реалізоване демократично, як це і відбулося в цих виборах. Мені здається, що є зацікавлення, щоб був прогнозований і стабільний уряд, щоб він дальше продовжував основні реформи і тягнув Україну в глибоку інтеграцію у світову економічну систему і безпосередньо в Західний світ”.

Американська преса поки що не друкує коментарів щодо виборів в Україні. Україна згадується лише у контексті останньої заяви російського “Газпрому” про можливе зменшення постачання газу в Україну, якщо та не погасить свого більше ніж мільярдного боргу за попередньо спожитий газ.

“Вашингтон Пост”, зокрема, проводить аналогію з ситуацією 2006-го року, коли “Газпром” після перемоги Ющенка на виборах вдався до підвищення ціни на газ для України. Результатом таких дій стало обмеження надходження газу до Європи, що викликало тоді значне занепокоєння у всього світу. Газета зазначає, що українська влада не погоджується зі звинуваченнями “Газпрому”, заявляючи, що борг за газ накопичився через участь у газових схемах компанії посередника, інтереси якого захищав попередній уряд. “Вашингтон Пост” пише, що цього разу Єврокомісія закликає сторони якомога швидше вирішити проблему боргу і не допустити зменшення постачання газу в Європу.

XS
SM
MD
LG