Спеціальні потреби

Кондоліза Райс та Роберт Ґейтс планують відвідати Росію


Американські посадовці найвищого рівня планують наступного тижня відвідати Росію, щоб провести стратегічні переговори з питань безпеки. Держдепартамент США каже, що цей візит повинен вирішити ті протиріччя, які виникли між країнами останнім часом.

Зустріч американських посадовців з Російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та міністром оборони Анатолієм Сердюковим торкатиметься питань протиракетного захисту, обмеження озброєнь та майбутнього Косово. Держсекретар США Кондоліза Райс та Міністр Оборони Роберт Ґейтс оголосили про свою поїздку одразу після того, як Путін підтвердив намір очолити список Партії “Єдина Росія” на парламентських виборах у грудні цього року. Якщо ця партія переможе на виборах, що ні в кого не викликає сумнівів, то Путін отримає контроль над Думою, і може знову стати Прем’єр-міністром Росії, чим фактично збереже важелі влади у своїх руках. Під час брифінгу у п’ятницю, заступника Кондолізи Райс, Деніела Фріда, запитали, чи Адміністрація Буша вже остаточно втратила будь які можливості впливу на політику в Росії:

“Долю Росії вирішуватимуть самі росіяни. Втім, Сполучені Штати цікавить майбутнє цієї країни. Ми про це говоримо і заявляємо про свою позицію. Ми робимо, як говорить пані Райс, все можливе, щоб підтримати незалежне громадянське суспільство в Росії. Ми цього не приховуємо і гордимося нашими здобутками та не збираємось зупинятися.

Ми зацікавлені, щоб Росія рухалася в демократичному напрямку, я сподіваюся, що вона йде саме туди. Демократія це не лише голосування на виборах. Це також сильні інституції, верховенство права, система балансу та взаємного контролю. Демократія всюди має свої особливості, але саме ці риси є у всіх”.

Америка та Росія так і не знайшли поки спільної думки стосовно питання протиракетної оборони. Росія не погоджується на план Америки розмістити радарні системи в Східній Європі, а Путін каже, що це призведе до чергової гонки озброєнь. Він натомість пропонує побудувати таку систему спільно з США в Азербайджані. Фрід каже, що Америка вдячна за таку пропозицію з боку Росії, і це може призвести до справжньої співпраці між обома країнами.

XS
SM
MD
LG