Спеціальні потреби

Актуально

Літнім людям у США допомагають громадські організації

Приблизно 80 мільйонів з трьохсотмільйонного населення Сполучених Штатів – це так звані “бейбі-бумери”, люди які народилися у період інтенсивної дітонароджуваності, відразу після закінчення Другої світової війни. Нині, через шість десятиліть, для більшості з них вже не за горами й вихід на пенсію. Статистичне бюро країни підрахувало: не мине і двох десятиріч, як кількість старших за 65 у Сполучених Штатах становитиме 20% усього населення. Багатьом “бейбі-бумерам” вже нині час замислитися над тим, який стиль життя обрати, щоб старість минала у радості.

Майк та Джуді Каннінґс були урядовим службовцями, а коли дозволив вік, пішли на пенсію та зосередилися на справах своєї родини. Саме зараз, каже Майк, прокинувся справжній смак до життя:

“Мені 66 років. Таких як я – багато. І всі думають про одне – чого сподіватися від майбутнього і як щасливо дожити віку. Нам, скажімо так, до вподоби наш дім і ми нікуди не хочемо переїжджати”.

Інші ж американці таки наважуються по досягненні пенсійного віку переїжджати до житлових комплексів з умовною назвою “55 та старші”. Бо все тут облаштоване так, щоб можна було жити й не тужити. Представник організації “Сполучені єврейські громади” Вильям Дарофф каже:

“Пенсіонерів серед нас стає дедалі більше. Отож як суспільство, ми просто зобов’язані вдатися до дії та подумати про те, як все складатиметься за умови зросту літнього населення”.

На загал слово пенсіонер в Америці перш за все асоціюється з житловими комплексами для літніх чи домами престарілих. Утім дедалі більше людей, як от пенсіонерка Джуді Каннінґс воліють залишатися там, де жили раніше:

“Суть у тому, щоб продовжувати жити у власному домі. Ми не хочемо змінювати звичок, воліємо залишатися там, де живуть наші сусіди, їхнї діти, до яких ми вже звикли”.

Однак родина Каннінґс розуміє: щоб продовжувати залишатися у старому помешканні, потрібна певна допомога. Тому подружжя приєдналося до організації під назвою “Селище Капітол Гілс”. Як вона працює – пояснює виконавчий директор структури Ґеіл Кон:

“Ми знаходимо служби, готові надати людям похилого віку необхідну допомогу. А відтак допомагаємо пенсіонером-замовникам встановити з ними безпосередній контакт”.

Серед обов’язків Ґеіл Кон – координування діяльності волонтерів, пошуки, скажімо, надійних водопровідників, електриків чи інших фахівців, здатних надійно та за помірковану ціну допомогти членам її організації:

“Найбільш ефективно ми допомагаємо тим, що створюємо для пенсіонерів більш комфортні умови життя, тобто, тобто в першу чергу допомагаємо привести в їхнє помешкання”.

Майк Каннінґ каже, що хоча занадто велика допомога йому до цього часу потрібна не була, послуги “Селища Капітол Гілс”можуть незабаром знадобитися:

“Це може означати щось просте, що стосується домашніх справ, які з роками стає дедалі важче виконувати. Скажімо прочистити водостічні труби, підстригти траву чи займатися садівництвом”.

“Селище Капітол Ґіллс” – лише одна модель інноваційних програм, для літніх громадян. Вильям Дарофф зазначає:

“Теперішнє поняття про вік відрізняється від попереднього. Скажімо, яких 20-30 років тому все зводилося до одного – старість не радість. А нині 70-літні громадяни поводяться так само, як колись50-літні”.

За прогнозами Статистичного управління США, не мине й 40 років, як кількість старших від 65 років людей подвоїться. І не лише у Сполучених Штатах, а й у багатьох країнах світу. Це означатиме, що приблизно мільярд людей потребуватимуть до себе належної уваги суспільства. Звідки вона надійде – вирішувати нам з вами.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG