Спеціальні потреби

Актуально

У США загострилось питання контролю за зброєю

Питання контролю за зброєю відійшло на задній план в американській політиці відколи демократ Альберт Ґор 2000-го року мінімальною кількістю голосів програв президентські вибори. Дехто в його партії складає вину за поразку на те, що виборці негативно відреагували на домагання демократами законів про контроль зброї в 90-их роках минулого століття. З наближенням ще одних президентських виборів питання контролю за зброєю знову стає актуальним.

За оцінками експертів, лише кожний четвертий дорослий американець має вогнепальну зброю. Проте, це право гарантоване Конституцією США і політика у питанні контролю за зброєю може має великий вплив на результати виборів.

Колишній сенатор, а сьогодні один з провідних республіканських кандидатів на посаду президента Фред Томпсон запевняє ентузіастів вогнепальної зброї щодо своєї відданості їхній справі. Томпсон та інші провідні кандидати-республіканці недавно виступили на конференції Національної стрілецької асоціації. Сенатора Джона Мек-Кейна запитали, наскільки важливим є вплив цієї недержавної організації на вибори:

“На мій такі організації дуже важливі. Вони представляють серцевину країни і коріння республіканської партії”.

Групи, які є палкими прихильниками права на посідання зброї, як правило, активні в політиці і виступають проти майже будь-яких законів, які передбачають регулювання продажу і права на зброю. Останніми роками переважно було по-їхньому. Однак 2004-го року вигасла чинність заборони на продаж штурмової зброї.

Керівники асоціації вказують на результати недавнього опитування, згідно з якими дві третини опитаних підтримали погляд, що не потрібно нових законів щодо володіння зброєю.

Представник Національної стрілецької асоціації Вейн Лапієр зазначає:

“Ви тут, бо ви розумієте про що йдеться, і знаєте, що ті, хто цього не розуміє, не виграє виборів у цій країні”.

Група “Кампанія імені Брейді” вже два десятиліття бореться за схвалення нових законів про контроль над вогнепальною зброєю. Її президент Пол Гелмке говорить, що будучи мером малого містечка на Середньому Заході, він переконався, що питання вогнепальної зброї дуже рідко виявлялося вирішальним у виборах до Конгресу:

“Стрілецькій Асоціації вдалось переконати людей, що вона велика сила в політиці”.

На підтвердження своєї думки Гелмке вказує на легке переобрання Президента-демократа Біла Клінтона на виборах 1996-го року, незважаючи на те, що він рішуче виступав за заборону штурмової зброї.

Проте, донори Національної стрілецької асоціації щедро жертвують на передвиборчі кампанії кандидатів, які підтримують право володіти зброєю. Підраховано, що за останні 16 років вони пожертвували понад 16 мільйонів доларів на кампанії таких кандидатів.

Демократи-кандидати в президенти здебільшого мовчать, коли йдеться про питання контролю за вогнепальною зброєю. Все ж один кандидат сенатор Барак Обама заговорив про учнів, які стали жертвами стрілянини на вулицях Чикаго:

“Пора нам кинути виклик лоббі вогнепальної зброї і сказати – досить”.

Пол Гелмке каже, що майже всі демократи-кандидати в президенти підтримували контроль над вогнепальною зброєю:

“Явно, після того, як обидві партії оберуть своїх кандидатів, це може бути одним з вирішальних питань у змаганнях між кандидатами двох головних партій”.

Не зважаючи на такі інциденти, як масове вбивство студентів в університеті у штаті Вірджинія навесні цього року, прихильники права на володіння зброєю переконані в тому, що в національній політиці їх позиція має перевагу.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

XS
SM
MD
LG