Спеціальні потреби

Мобільні телефони мають негативний вплив на слух


Чимало людей сьогодні занепокоєні тим, який вплив можуть мати мобільні телефони на їхнє здоров’я. Нове дослідження показує, що часте використання сотового зв’язку може призвести до погіршити слуху, а то й до повної його втрати.

З віком ви можете зрозуміти, що вже не чуєте так добре, як колись. Однією з причин цього є шум. Нове дослідження показує, що в деяких випадках виною цьому є мобільні телефони. За словами отоларинголога майкла Гоффера люди, які використовують сотовий зв’язок близько години на день, гірше чують високочастотні звуки:

“Коли ми спілкуємося, то говоримо у певних частотах. Приголосні звуки зазвичай є нижчими, а голосні навпаки звучать у вищому діапазоні. І якщо ви не розрізняєте високих частот, то не можете чути чітко”.

Справа у тому, що здатність чути контролюють малесенькі волоски у вусі. Надто сильний звук призводить до того, що ці волоски слабшають і врешті відмирають. Дослідники протягом 12 місяців проводили експеримент з сотнею людей, які користувалися мобільними телефонами, і порівняли результат з 50 людьми, які не користувалися мобільниками. У результаті ті, хто користувався сотовим зв’язком, більше втратили здатність чути високі частоти. Однак, результати дослідження не викликали занепокоєння серед користувачів мобільних телефонів. Вони кажуть, що більше шкоди можуть завдати айподи, коли людина вставляє у вуха навушники і вмикає звук на повну потужність. Однак, отоларинголог Майкл Гоффер каже, що будь-який гучний звук може призвести до втрати слуху:

“Увесь світ уже є доволі гучним місцем, і люди мусять бути обережнішими”.

Автори дослідження застерігають користувачів мобільних телефонів про можливу втрату слуху у ранньому віці. Якщо у вухах дзвенить, то це є першою ознакою того, що із слухом не все гаразд і що потрібно менше користуватись мобільником. Науковці кажуть, що їх дослідження лише попереднє, і необхідно ще проводити експерименти, щоб повністю з’ясувати зв’язок між одним та іншим.

XS
SM
MD
LG